A Cellum innovációja Egyiptomban is bizonyíthat
A magyar tulajdonú Cellum, Európa egyik vezető mobiltárca-szolgáltatója a Metel Egypttel írt alá együttműködési megállapodást Abd El-Fattah El-Sisi egyiptomi elnök és Orbán Viktor miniszterelnök jelenlétében, a miniszterelnöki látogatáshoz kapcsolódó üzleti fórumon. A Metel a megállapodás részeként a Cellum mobilfizetési szolgáltatásait terjeszti el az Közel-Keleten és Afrikában, jelentősen fejlesztve ezzel a térség elektronikus kereskedelmét.
Ázsia után újabb régió mobilfizetési piacát veszi célba a Cellum: a közel-keleti, észak-afrikai régió országai közül elsőként Egyiptomban vehet részt a készpénzmentes kereskedelem fejlesztésében. A térségben rendkívül alacsony szinten terjedtek el a hagyományos banki szolgáltatások, Egyiptomban például a lakosság mindössze 10%-a rendelkezik bankszámlával.
Bár az e-kereskedelem lendületesen nő Egyiptomban, az ilyen vásárlások 80%-áért továbbra is kiszállításkor, készpénzben fizetnek. Másfelől az országban szinte mindenkinek van mobiltelefonja, melyek kétharmada okostelefon. Az egyiptomi kormány a pénzügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférés és a gazdasági növekedés elősegítése érdekében elkötelezte magát a készpénzmentesítés mellett, amit számos más intézmény támogat. A 2008-ban létrejött Metel Csoport is a gazdaság fejlesztését határozta meg legfőbb céljaként, munkájukkal szeretnék felzárkóztatni a közel-keleti, észak-afrikai régió pénzügyi kultúráját a világ élvonalához.
“A világ a készpénzmentes kultúra felé halad, ez nem kérdés. Nagy várakozással nézünk a jövőbe és hiszünk abban, hogy a Cellum biztonságos mobiltárca-szolgáltatásainak bevezetése nagyot fordít majd a helyi piacon és alapvető változásokat indít el ” – mondta Ahmed Mekky, a Metel Csoport elnök-vezérigazgatója.
A Cellum mobiltárca-szolgáltatásai egyre népszerűbbek Délkelet-Ázsiában, de a cég most először evez közel-keleti vizekre, hogy részese legyen egy fejlődésben lévő pénzügyi kultúra kialakulásának.
“Kiemelten fontos számunkra a közel-keleti, észak-afrikai régió, hiszen a piac volumene 2020-ra a 2014-es 7 milliárd dollárról duplájára nőhet. A legerősebb országok Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emirségek és Egyiptom, azt szeretnénk, hogy ezek az országok is a Cellum szolgáltatásaival induljanak el ezen az izgalmas úton a készpénzmentes kereskedelem felé” – mondta Garamhegyi Ábel, a Cellum vezérigazgató-helyettese.
Kapcsolódó cikkek
- Közösségi mobilfizetés a Cellum és a fastacash megoldásában
- Itt a PayPal új mobil applikációja
- 2016-ban is lendületesen terjeszkedik a Samsung Pay
- GKI: a magyarok nem ismerik a mobilfizetési alkalmazásokat
- A Cellum újabb piacot hódít meg Délkelet-Ázsiában
- Te mennyire vagy onlány?
- Okostelefonnal is beléphetünk a balatoni strandokra
- Több mint százmillió sikeres mobiltranzakciót indítottak a Cellum rendszerén keresztül
- A mobil pénzügyi szolgáltatások új generációja a Cellumnál
- 2015-ben újabb 16%-kal nőtt az online kiskereskedelem
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.