Egyszerűen nagyszerű: mobil fájlmegosztás vállalati szinten
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a Filr 3.0.
A megoldás segítségével a vállalati felhasználók bármikor, bárhol, bármilyen eszközön, akár okostelefonon és tableten is biztonságosan elérhetik a céges dokumentumokat, miközben az informatikai szakemberek továbbra is megőrizhetik a kontrollt a meglévő tűzfalakat és érvényben lévő jogosultságokat használva a biztonság fenntartásához.
A „Vállalati Dropbox" néven is ismert megoldás a meglévő fájlrendszereket és infrastruktúrákat használja, ezért egyszerűen és gyorsan üzembe helyezhető bármilyen vállalati rendszerben. Részletes hozzáférés-szabályozást tesz lehetővé, és a biztonsági és megfelelőségi előírásoknak megfelelő mobil fájlelérést biztosít. A termék egyaránt használható Android, iOS és Windows rendszereket futtató okostelefonokkal és táblagépekkel.
A legújabb kiadás már azt is lehetővé teszi az informatikai szakemberek számára, hogy regisztrálják a felhasználók készülékeit, illetve szükség esetén akár távolról is töröljék a rajtuk tárolt vállalati adatokat. Ezzel az alkalmazottak számára is egyszerűbbé válik az alkalmazás eltávolítása. Az új változat a mappák keresését, használatát és megosztását is kényelmesebbé teszi, továbbá a frissítések is könnyebben kezelhető formában, online csatornán érkeznek a jövőben. A megoldással a partnerek és alvállalkozók számára ezentúl felhasználási feltételek elfogadásához lehet kötni a fájlok elérését, ezzel is csökkentve a biztonsági kockázatokat.
Kapcsolódó cikkek
- A só megy tovább: SUSE – SaltStack együttműködés a még jobb automatizációért
- Szupererő a NetIQ-tól: újabb biztonsági réteg a kiemelt fiókok ellenőrzésében
- Minden eddiginél nagyobb a kiberfenyegetés
- Elveszett jelszó? Nem probléma!
- Fullos fájltárolási fejlesztések a Novelltől
- Ingyenes SUSE-tesztvezetés a Microsoft felhőjében
- A hozzáférés-hitelesítés 1x1-e
- Új PlateSpin megoldások a NetIQ-tól: költözés csettintésre
- A nyár csak nekünk legyen kaland, ne a céges mobilunknak!
- Új OES 2015: továbbfejlesztett hálózati, nyomtatási és fájlszolgáltatások
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.