Soha nem volt még ilyen egyszerű a tanulás!
Hamarosan indul a vizsgaidőszak, a gazdasági képzésben részt vevő hallgatók számára azonban még soha nem volt ilyen egyszerű a felkészülés. A Digitális Jegyzetszolgáltatással, azaz a DJ-vel most az 50 legfontosabb gazdasági tankönyv és jegyzet bármikor online elérhető a www.vilagraszolo.com oldalon.
Már csak néhány hét, és indul a vizsgaidőszak a felsőoktatási intézményekben. A mostani felkészülés azonban lényegesen egyszerűbb lehet, mint eddig bármikor, hiszen nem lesz szükség napokig könyvtárban ücsörögni, vagy amiatt bosszankodni, hogy az éppen keresett szakkönyv utolsó darabját vették ki az orrod előtt, mivel az Akadémiai Kiadó egy olyan Digitális Jegyzetszolgáltatást – azaz DJ-t – hozott létre, amelyen a gazdasági felsőoktatásban leginkább használt szakkönyvek és jegyzetek érhetőek el. A DJ jelenleg 50 gazdasági szakirodalmat, tankönyvet és kézikönyvet tartalmaz olvasható és szerkeszthető digitális formában a www.vilagraszolo.com oldalon, ráadásul január 31-ig díjmentesen.
„Manapság, amikor a fiatalok már álmukban is okostelefont használnak, melyik diák ne vágyna arra, hogy az összes fontos tankönyv és jegyzet online elérhető legyen. A DJ ezt teszi most lehetővé, hiszen jelenleg 50 gazdasági szakirodalom érhető el az oldalon egy egyszerű regisztrációt követően” – mondta el dr. Réffy Balázs, az Akadémiai Kiadó igazgatója. Az oldal tartalmát jelenleg az Akadémiai Kiadó gazdasági portfóliója adja, az elérhető tartalmak köre azonban folyamatosan bővül, és hamarosan más kiadók műveit, továbbá a felsőoktatási intézmények saját jegyzeteit, prezentációit, tananyagait is integrálni fogja.
A DJ online felülete bármikor és bárhol használható, számítógépen, táblagépen és mobil eszközökön egyaránt. „A belépést követően nemcsak keresni lehet az oldalon, de saját jegyzeteket, bejegyzéseket is lehet készíteni és nyomtatni, mindezt a Z-generáció igényeinek megfelelően, digitális módon. Így nemcsak egyszerűbb, kényelmesebb és szórakoztatóbb lesz a felkészülés a vizsgákra, hanem még a cipekedést is meg lehet spórolni, ráadásul környezettudatos tanulást tesz lehetővé” – hangsúlyozta ki dr. Réffy Balázs.
Kapcsolódó cikkek
- Folytatódik a kémiai időutazás
- Az ELTE és az informatikai ipar összefogása a jövő tehetségeiért
- Az idősödő munkavállalók képzése segítheti a digitális gazdaság fejlődését
- A hallgatók többségének a saját vállalkozás a legvonzóbb jövőkép
- Fókuszban a biztonság
- Eredményt hirdettek az 1app 2016 mobilalkalmazás-fejlesztő versenyen
- IKT pedagógusoknak – már ma is nélkülözhetetlen, holnap létfontosságú…
- A középfokú, technikusi képzés segítheti az informatikushiány megoldását
- Kiút a kémia útvesztőjéből – elstartolt a Laborintus!
- Átadták a Széchenyi István Egyetem szuperszámítógépét
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.