Több mint 1 GBPS sebességgel hasított a mobilnet Észak-Amerikában
Közös tesztjében a Verizon, az Ericsson és a Qualcomm túllépte a gigabites sebességhatárt. A három vállalat egy Ericsson laborteszt során elsőként ért el kereskedelmi telefonchip és hálózati infrastruktúrával az 1,07 Gbps (gigabit/másodperc) letöltési sebességet a Qualcomm Snapdragon X20 LTE modemjével.
Az 1,07 Gbps mérföldkő elérése az Ericsson legutóbbi, Licenccel segített hozzáférést (LAA) támogató Gigabit LTE technológiával kapcsolatos bejelentésére épít. A teszt egyben a spektrumhatékonyság új szintjét is jelenti a kereskedelmi hálózatok és eszközök terén, hiszen az 1,07 Gbps sebességet mindössze három 20 MHz-es FDD spektrumú vivővel érték el, ami a spektrumhatékonyság új szintjét képviseli a kereskedelmi hálózatok és eszközök esetében. Az eredmények nyomán széles körben biztosíthatóvá válik a gigabites felhasználói élmény, és új vezeték nélküli fejlesztések kerülnek karnyújtásnyi távolságba.
Teszt során a 1,07 Gbps sebességet 12 egyidejű LTE streammel érték el: ezzel a megoldással akár 20 százalékos adatátviteli csúcssebesség és kapacitás növekedés is elérhető az átlagos átviteli sebességek egyidejű javulása mellett. Ezeknek a sebességeknek az elérése az Ericsson rádiórendszerének és LTE szoftverének, valamint a Snapdragon X20 LTE modemen alapuló mobil teszteszköznek köszönhető.
A laboratóriumban az 1,07 Gbps sebességeket kizárólag engedélyezett frekvenciasáv kombinációk használatával érték el az alábbi konfigurációban:
- 12 LTE stream, 3 FDD sáv aggregációjával
- Vivőnként 4x4 MIMO (multiple in, multiple out), amely több antennát használ a bázisállomáson és a mobilkészüléken az adatsebességek optimalizálásához
- 256 QAM vivőnként, ami lehetővé teszi, hogy a hálózat és a mobileszközök nagyobb mennyiségű információt cseréljenek, több adatbitet továbbítsanak az egyes adások során, és így jelentős mértékben gyorsuljon az adatátviteli sebesség
Fredrik Jejdling, az Ericsson üzleti hálózatok üzletág vezetője elmondta: „Az Ericsson az ágazat többi szereplőjével együtt azon dolgozik, hogy a végfelhasználói élmény egyre jobb legyen. Ehhez járulnak hozzá a nagyobb spektrumhatékonyság mellett megvalósuló új LTE funkciók és fejlesztések is. Az 1,07 Gbps sebesség elérése óriási lépés az 5G felé vezető úton.”
Kapcsolódó cikkek
- Új optikai adatátviteli rekordot értek el brit kutatók
- Kétmillió forint a jövő feltalálóinak és tudósainak
- A nők jól érzik magukat a technológiai iparban
- A Telekom meghirdette NB-IoT pályázatát
- Az Ericsson ÉS A Cisco egy igazán sokoldalú munkaeszközzé teszi a mobiltelefont
- Az Ericsson és partnerei már a gyárakat is felokosítják
- Az Ericsson és az Intel vezetésével óriási 5G együttműködés indul
- Az Ericsson A 2017-es Mobil Világkongresszuson
- Idegesek leszünk, ha nem tölt fel elég gyorsan a selfie?
- Az Ericsson ÉS A Sprint gigabites adatátviteli sebességeket mutat be LTE TDD-n keresztül Barcelonában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.