SUSE-felmérés az átalakuló informatikáról

forrás: Prím Online, 2017. november 23. 07:14

A rohamos ütemben terjedő felhőtechnológia áll az informatikai rendszerek átalakulásának hátterében a modern nagyvállalatoknál. A szervezetek a szoftveresen vezérelt infrastruktúrában (SDI), a konténerekben és a DevOps megközelítésben rejlő lehetőségeket aknázzák ki, hogy lépést tarthassanak napjaink piaci igényeinek változásával – állapította meg a SUSE megbízásából 1400 IT-döntéshozó körében végzett, friss, nemzetközi kutatás.

A felmérés bepillantást enged az új technológiák és stratégiák gyors terjedésének mozgatórugóiba, és megmutatja, hogyan segíthetik azok a digitális átalakulást követő IT-szakembereket az agilitás növelésében, a kockázatok enyhítésében és a működési költségek csökkentésében. 

 

A kutatás legfontosabb megállapításai:

  • Tovább terjed a felhő, markáns eltolódással a hibrid technológia felé – A felhőalapú technológia olyan fejlettségi szintet ért el, hogy sok vállalat elsősorban vagy kizárólagosan felhőre épülő informatikai stratégiára kezd átállni. A növekedés minden típusú felhőnél folytatódik a jövőben. Kiemelkedően nagy ugrás várható a hibrid megoldásoknál (a válaszadók 66 százaléka szerint) és a privát felhőnél (55%), míg a nyilvános felhő esetében mindössze 36 százalék számít növekedésre. A megkérdezettek több mint 60 százaléka a költségcsökkentést nevezte meg a felhő bevezetésének elsődleges okaként. A további indokok között szerepelt a fejlesztői és programozói munka hatékonyságának növelése (59%), az adatközpont konszolidálása (58%), valamint az általános üzleti reakcióidő és az innováció felgyorsítása (57%). 
  • Feltör az OpenStack – Ahogy egyre több vállalat fordul a privát vagy hibrid felhőmegoldások felé, az OpenStack is egyre népszerűbbé válik. A felmérésben részt vevő vállalatok 23 százaléka már be is vezette a platformot (míg ez a szám 2015-ben még csupán 15 százalék volt), 59 százalék pedig tervezi a bevezetését. A kutatás eredményei szerint a vállalatok azért kedvelik ezt a nyílt forráskódú technológiát, mert rugalmas, jól integrálható és elősegíti a költségek csökkentését.
  • A szoftveresen vezérelt infrastruktúra a jövő útja – A kutatás résztvevőinek 95 százaléka szerint az adatközpontokban a szoftveresen vezérelt infrastruktúra (SDI) jelenti a jövőt. A megkérdezettek az SDI több üzleti és technológiai előnyét említették, köztük az IT-erőforrások gyorsabb rendelkezésre bocsátását (65%), az adatközpont egyszerűbb felügyeletét (63%) és az új informatikai megközelítések, például a DevOps és hibrid felhő támogatását (51%).
  • DevOps: több mint buzzword – A vállalatok kiemelt jelentőséget tulajdonítanak a DevOps-gyakorlatnak, a válaszadók 86 százalékánál részét képezi a jövőbeni IT-stratégiának. A DevOps sikeres megvalósítása komplex feladat, de a szoftveresen vezérelt infrastruktúra biztosítani tudja a valódi DevOps-megközelítés alkalmazásához szükséges rugalmas és moduláris felhőinfrastruktúrát. 
  • Egyre szélesebb körben terjed a konténerek használata – Jelenleg a vállalatok 27 százaléka használ konténereket, 44 százalék pedig a következő egy éven belül tervezi bevezetésüket. Sokan a DevOps folyamatok támogatásához tartják szükségesnek a konténereket, mivel segítségükkel a szervezetek jobban kioszthatják erőforrásaikat, megbízhatóbbá tehetik üzleti folyamataikat, valamint felgyorsíthatják az alkalmazások fejlesztését és az átállást a felhőre. 

 

 

A kutatásról

A független piackutatást az Insight Avenue végezte a SUSE megbízásából. A felmérés során 20 ország több mint 1400 vezető beosztású IT-döntéshozójával készítettek interjút, különböző iparágakban. Minden megkérdezett 250 főnél több alkalmazottat foglalkoztató szervezetnél dolgozik, 48 százalékuknál a létszám az 1000 főt is meghaladta. A kutatás eredményei megtekinthetők a következő weboldalon: https://suse.lookbookhq.com/market-research-cloud/cloud-research-report

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01