Egyszerű megoldás az ideális klimatizált környezetért
Képzeljük el, milyen lenne, ha energiahatékony és könnyen kezelhető megoldásokkal, gyorsan és egyszerűen teremthetnénk meg a megfelelő beltéri, klimatizált környezetet. A MULTI V 5 változó hűtőközeg-áramú (VRF, Variable Refrigerant Flow) rendszerrel mindez már könnyen elérhető bárki számára.
Az LG Dual Sensing Control technológiáját alkalmazó VRF-megoldás jól jelzi a vállalat elköteleződését az olyan innovatív megoldások fejlesztése iránt, melyek alacsonyabb energiafogyasztás mellett maximális beltéri komfortot eredményeznek.
Az LG saját fejlesztésű technológiájával, a Dual Sensing Controllal a MULTI V 5 kiemelkedik a VRF-megoldások közül. A kettős érzékelő a kül- és beltéri hőmérséklet mellett a páratartalmat is figyeli, így hatékonyan képes szabályozni a hűtést és a fűtést. E környezeti tényezők elemzése révén a légkondicionáló egység energiahatékonyan biztosítja a beltéri komfortot, hiszen például az alacsony páratartalom melletti túlhűtés megelőzésével minimalizálja az energiaveszteséget.
Az LG a spanyolországi Valenciában, egy kétszintes irodaházban tesztelte és demonstrálta a Dual Sensing Control és a cég egyéb innovatív technológiáinak üzemét. A teszt során a MULTI V 5 készüléket a vállalat korábbi VRF-rendszereivel hasonlították össze. Az LG két teljesen egyforma rendszert tervezett a MULTI V 5 és az elődmodell teljesítményének precíz összehasonlítására. Az összehasonlítás eredményei egyértelműen igazolták, hogy a MULTI V 5 kiemelkedően teljesít az energiatakarékosság és optimális üzemeltetés terén.
A Dual Sensing Control funkció 20,4 százalékkal csökkentette az energiafelhasználást a tesztidőszakban, míg a 40% alatti átlagos páratartalom esetén ez az arány 36 százalék volt. A berendezés hőmérséklet- és páratartalom-kiértékelő technológiája révén a teszt során lehetőség nyílt az alacsony és magas páratartalom esetén szükséges hőterhelés mérésére. Az eredmények alapján a MULTI V 5 magas páratartalom esetén csökkentette a hűtőközeg hőmérsékletét a hűtési teljesítmény növelése érdekében, míg alacsony páratartalom esetén megemelte a hűtőközeg hőmérsékletét, így a túlhűtés elkerülésével növelte a hatásfokot.
A kettős érzékelő révén a MULTI V 5 pontosan képes meghatározni az ideális beltéri környezet megteremtéséhez szükséges lépéseket. A készülék fő egységeinek (pl. kompresszor, ventilátor, hőcserélők) fejlesztése precízebb vezérlést és hatékonyabb működést tesz lehetővé. A Multi V 5 kettős érzékelőjének Comfort Cooling funkciója maximalizálja a felhasználói kényelmet, hiszen nincs szükség a hőmérséklet és a páratartalom direkt beállításaira – a könnyen és gördülékenyen működő rendszer a környezeti feltételekhez igazodva, automatikusan szabályozza ezeket.
A MULTI V 5 stabil, környezetbarát és energiahatékony légkondicionáló-megoldást kínál, bármilyen beltéri környezetről is legyen szó. Ennek biztosítéka az LG Dual Sensing Control technológiája, amely a vállalat elköteleződéséhez híven csúcsminőségű, optimális és gazdaságos légkondicionálást kínál a felhasználók számára.
Kapcsolódó cikkek
- Az LG mobiltelefonos AI-technológiát mutat be az idei MWC-n
- Az LG a 2018-as ISE kiállításon mutatja be új kijelző-termékcsaládját
- Az LG OLED és más technológiák innovatív lehetőségeit mutatja be az ISE-n
- Jövő héttől már itthon is kapható az LG V30
- Az LG a DeepThinQ technológiával erősíti mesterséges intelligenciát alkalmazó termékeit és szolgáltatásait
- Látványos LG installáció a CES-en
- Az LG intelligens konyhai eszközei a háziasszonyok kedvence lehet
- Az LG első 4K UHD projektora a kényelmes kialakítás mellett lenyűgöző minőségű képpel szolgál
- Három új robotot mutat be az LG a 2018-as CES-en
- AI-megoldás és új képfeldolgozó processzor az LG 2018-as tévéiben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális fizetési megoldások alakítják a vásárlók döntéseit
A digitális fizetési megoldások rohamos fejlődése alapjaiban változtatja meg azt, hogy miként kezeljük a pénzügyeinket. Már nem csak a készpénzt felváltó bankkártya típusok, hanem a mobilfizetés, az azonnali utalások és az új generációs BNPL (Buy Now, Pay Later) megoldások színesítik a palettát. Vásárlások, előfizetések, számlák, hitelek – mit hogyan fizetünk? Megjelent a PwC Magyarország Digitális Pénzügyi Körkép kutatása a fizetés-technológiai piac jelenéről és jövőjéről.
Stratégiai beruházással erősíti magyarországi jelenlétét a DS Smith
Jelentős, 34,4 millió eurós stratégiai befektetéssel növeli innovatív jelenlétét Magyarországon a fenntartható, papíralapú csomagolási megoldások vezető szállítója, a DS Smith a Nemzeti Befektetési Ügynökség támogatásával. A három kiemelt telephely fejlesztését célzó, várhatóan 2026 áprilisában lezáruló projekt Füzesabonyban, Nagykátán és Győrben valósul meg, 40%-kal növelve a gyártási kapacitást. A vállalat a beruházással tovább erősíti pozícióját az innovatív és fenntartható csomagolási megoldások terén, beleértve a műanyag kiváltásának alternatíváit, valamint a körkörös gazdaság elősegítését.
AI a felhők között: a mesterséges intelligencia a szemünk előtt alakítja át a légiközlekedést
Jelenleg is számos mesterséges intelligencia-alapú megoldást használnak a légitársaságok és a repterek az üzemanyag-optimalizálás, a légiirányítás, a fedélzeti kiszolgálás vagy éppen a járműkarbantartás területén. A határ azonban a csillagos ég, hiszen a légiközlekedés folyamatosan óriási mennyiségű adatot termel, ami további lehetőséget ad az AI megoldások fejlesztésére a hatékonyságnövelés, az utasélmény javítása és a fenntarthatósági célok elérése érdekében – hívja fel a figyelmet Berecz Dániel, a Lufthansa Systems Head of Engineering vezetője.
Elnyerte a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjat a Schneider Electric új okosgyára
A Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon az Ipar kategóriában az első helyen végzett a Schneider Electric Dunavecsén megépült okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS). A 28 ezer négyzetméteres üzem megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra.
Szervezeti változásokat jelentett be az LG 2030-as víziójának megvalósítása érdekében
Az LG Electronics (LG) az igazgatóság jóváhagyását követően számos szervezeti változást és vezetői kinevezést jelentett be. Az átszervezés célja a vállalat közép- és hosszú távú stratégiájának, a „Future Vision 2030” megvalósításának elősegítése a szervezetközi szinergia javításával, valamint az üzleti portfólió innovációjával.