Lezárult az OTP Fáy András Alapítvány Ötletpályázata
A budapesti OK Oktatási Központban február közepén rendezett döntővel lezárult az OTP Fáy András Alapítvány „OK Projekt 2.0” program Ötletpályázata, amelyre több mint 400 nevezés érkezett. Az Ötletpályázat Döntőjére összesen 25 résztvevő - egyének, csapatok, cégek - készült. A pályázat 38 millió forintos összedíjazásából a nyertes ötlet gazdái 15 millió forint fődíjban részesültek. Mindemellett az Alapítvány és az OTP Bank 6 millió forint értékben osztott ki különdíjakat.
Tavaly novemberben az OTP Fáy András Alapítvány és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) bruttó 38 millió forint összdíjazású pályázatot hirdetett olyan digitális megoldások felkutatására, amelyek elősegítik a 12-22 éves korosztály pénzügyi tudatosságának fejlesztését és életének sikerességét. A pályázóknak ügyelnie kellett arra, hogy a benyújtott pályázatok digitálisan is megvalósíthatóak legyenek, valamint kötődjenek a pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási ismeretek átadásához.
A Döntőben a pályázók hétperces prezentációkban mutatták be ötletüket. A nyertes ötlet egy játékapplikáció lett, kitalálója bruttó 15 millió forint, a további 8 díjazott, köztük két 18 év alatti pályázó (egy csapat és egy egyéni induló személyében) pedig bruttó 23 millió forint nyereményben részesült. A pályázatok újszerű ötletei rendkívül széles skálán mozogtak: volt, aki chatboton vagy szimulációs programon dolgozott, de különböző pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási alkalmazásokat is prezentáltak. Az Ötletpályázat nem csak Magyarországon mozgatta meg az emberek fantáziáját: a hazai csapatok mellett egy erdélyi és egy magyar-szerb vegyes csapatot is beválasztottak a Döntőbe.
Az Ötletpályázatot jelentős érdeklődés övezte, a jelentkezők több mint 400 nevezést adtak le. A zsűrit annak elnöke, Csányi Péter, az OTP Bank digitális értékesítési és fejlesztési igazgatója, Dobó Mátyás, az Endless.Consulting ügyvezetője, Ságvári Bence, az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont ifjúságkutatója, valamint Gróf Henrik Balázs, az OTP Fáy András Alapítvány oktatásszakmai igazgatója alkotta.
A pályázat Döntője előtt a négyfős zsűri által legígéretesebbnek tartott 25 csapat egy kéthetes Mentor Programban vett részt, melynek keretében a mentoráltak a beküldött ötleteiket szakmai tanácsok alapján tökéletesíthették. Emellett a résztvevők személyes képzést is kaptak a bevont mentoroktól és szakértőktől, akik ezzel is támogatták a pályázók felkészülését.
„Rendkívül innovatív megoldásokkal találkoztunk, remek pályaművek, ötletek, koncepciók kerültek a Döntőbe” – mondta Gróf Henrik Balázs, majd hozzátette: „Az OTP Bank és az OTP Fáy András Alapítvány elkötelezett a digitális megoldások és az innováció iránt, ezért az Alapítvány a bruttó 38 millió forintos keretösszegen felül bruttó 2 x 500.000 forintot is felajánlott két fiatal pályázó részére, az OTP Bank pedig bruttó 5 millió forint értékben különdíjat adott át.”
Az Alapítvány a múlt hét folyamán szerződést kötött a nyertesekkel, melyek alapján megváltja a díjazásban részesült pályázók ötleteit. Ezekből az „OK Projekt 2.0” Digitális Szimulációs Programját tervezik megvalósítani; valamint a nagy sikerre való tekintettel az OTP Bankkal együttműködve újabb innovációs programot tervez indítani a közeljövőben.
Kapcsolódó cikkek
- Lezárult a 26. Magyar Innovációs Nagydíj pályázat
- Versenyben az ország legjobb fenntarthatósági projektjei
- A digitális eszközök használatát ösztönzi a kormány új programja
- Közeleg a 26. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
- Biztonságos Internet Nap 2018
- Fogyasztóvédelmi díjat kapott a UPC
- Elbírálták az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny pályázatait
- A jobb internet veled kezdődik
- Januárban indul az ABB női mentor-, és egy új gyakornoki programja a jövő mérnökeinek képzéséhez
- Egyre többen használják fizetésre a mobiljukat
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.