Kanada legerősebb szuperszámítógépe, a Niagara teljesítményét növeli a Lenovo ThinkSystem
A Lenovo Data Center Group a torontói egyetemen működő SciNet-tel, a Compute Ontario-val és a Compute Canada-val kötött együttműködés keretében bemutatta Kanada legerősebb kutatási szuperszámítógépére, a Niagarára készült 1500 ultrasűrű nagy teljesítményű számítási csomópontos Lenovo ThinkSystem SD530-at.
Reagálva a kvantitatív kutatásokban a nagy teljesítményű számítástechnika iránti kereslet gyors ütemben történő növekedésére, a számítási teljesítmény a mesterséges intelligencia, az asztrofizika, az éghajlatváltozás, az óceánkutatások és más, nagy adatok felhasználásával járó tudományok terén nyújt segítséget a kanadai kutatóknak. A nagy teljesítményű számítási csomópontokból álló Lenovo ThinkSystem SD530 mindegyike két Intel Scalable System processzorral felszerelt, amelyek processzoronként 20 feldolgozómagot tartalmaznak - ezzel elképesztő 60.000 magot összegyűjtve. A Lenovo ThinkSystem SD530 számítási csomópontok hozzáadásával a Niagara több mint három petaflop feldolgozási teljesítményt biztosít a nagy adatok felhasználásával járó számítások, szimulációk és modellezés elvégzéséhez.
„A számítási teljesítmény biztosításával célunk, hogy a világ elsőszámú kutatócsoportjait és intézményeit segítsük az emberiség legnagyobb kihívásait jelentő kérdéseinek megoldásában” – tájékoztatott Scott Tease, a Lenovo Data Center Group HPC és AI üzletág ügyvezető igazgatója. A szakember hozzátette, az együttműködéssel ezt a cél kívánják szolgálni.
Az ország legtehetségesebb kutatói adatainak biztosítása érdekében az új rendszert több mint 12 petabájtnyi Lenovo DSS-G támogatja. Az optimális teljesítményre és kategorizálásra vonatkozó adatok tárolása révén a rendszer az IBM SpectrumScale fájlrendszert használja. A hatékonyság biztosítása érdekében a Lenovo ThinkSystem csomópontok a köztes nagy sávszélességű tárterületet használják, amely a processzorok között a merevlemezek között helyezkedik el.
„A klímakutatásoktól kezdve a humán tudományokig, az asztrofizikától az élettannal kapcsolatos tudományokig, a társadalomtudományoktól a mérnöki tudományokig számos területen folytatott kutatást támogatunk” – mondta Dr. Daniel Gruner, a SciNet technológiai igazgatója. „A hagyományos adatfeldolgozás mellett különböző szimulációkat, elemzéseket is végzünk és egyre gyakrabban a gépi tanulást is alkalmazzuk. Az új rendszer mérete elengedhetetlen a tudósok széles körének támogatásában” – tette hozzá.
A kifejezetten az újítások befogadására és felgyorsítására kialakított konfigurációnak köszönhetően a Lenovo-támogatással működő szuperszámítógép korlátlanul méretezhető exascale-kész infrastruktúrát biztosít. A végponttól végpontig történő megoldást nyújtó rendszer magas energiahatékonyságot képes elérni, alacsony üzemeltetési költségek mellett.
A Lenovo a világ legnagyobb kihívásainak megoldásaira megalkotott szuperszámítógépes megoldásairól bővebb információ itt olvasható.
Kapcsolódó cikkek
- Új globális vezeték nélküli roaming szolgáltatás
- A Lenovo bemutatja új TAB3 sorozatát
- Ismerje meg a lenyűgöző Lenovo VIBE K5 Plus-t
- Lenovo: a vártnál jobb eredmény az elmúlt negyedévben
- Értékesítési rekord az okostelefonok világpiacán tavaly
- A Lenovo az intelligencia átalakulásokra helyezi a hangsúlyt 2018-ban
- A Hungexpo területén rendezik meg a Lenovo Legion Kupát
- Limitált kiadású ThinkPad modellt jelentett be a Lenovo
- Magyarországon is kaphatók a Lenovo Moto Z modellek
- A Lenovo a Motorola Mobility-n keresztül mutatta be a Moto G termékcsalád következő generációját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.