Már konténerre is lehet bizonyítványt szerezni
A SUSE bejelentette, hogy a SUSE Container as a Service Platformhoz elérhető hitelesítéssel bővítette megszerezhető SUSE Ready tanúsítványainak széles körét. Ezzel a SUSE szoftverfejlesztő partnerei igazolhatják, hogy az előzetesen tesztelt alkalmazások megfelelően és támogatottan futnak a SUSE konténerszolgáltatási platformján. A vállalatok így még egyszerűbben alkalmazhatják a konténertechnológiákat, amivel időt takaríthatnak meg, hogy saját üzleti céljaikra koncentráljanak.
„SUSE Ready alkalmazástanúsítási programunkat partnereink és ügyfeleink egyaránt kedvelik. A fejlesztői közösség számára lehetővé teszi, hogy a már meglévő tesztelési módszereik segítségével igazolják a kompatibilitást a SUSE termékeivel. Az ügyfelek pedig biztosak lehetnek abban, hogy az általuk használt megoldásokat a legjobb szakértők, azaz maguk az alkalmazások fejlesztői támogatják. A programot 2016 végén terjesztettük ki a SUSE OpenStack Cloud és SUSE Enterprise Storage termékekre, ennek köszönhetően az elmúlt év során ugrásszerűen nőtt a tanúsítványok száma, és a kör várhatóan tovább bővül az új lehetőség révén” – mondta Hargitai Zsolt, a Magyarországi képviselet üzletfejlesztési igazgatója.
A vállalat a piaci igényre reagálva döntött úgy, hogy a tanúsítványok körét a konténerfelügyeleti platformra is kiterjeszti. A konténertechnológia ugyanis egyre nagyobb népszerűségnek örvend, ezt támasztja alá a vállalat friss felmérése is. A kutatás eredményei szerint a SUSE szoftverfejlesztő partnereinek 30 százaléka már használ konténereket, és további 27 százalékuk tervezi bevezetésüket a közeljövőben. A trend érthető, hiszen a konténertechnológia egyszerűsíti a DevOps folyamatokat és felgyorsítja az alkalmazások fejlesztést, ezáltal a vállalatok a változó üzleti igényekre is gyorsabban tudnak reagálni.
A legtöbb szervezet számára azonban nehézséget okoz a konténerek használata, mivel működtetésük külön szakértelmet igényel, amelynek megszerzése időbe telik, illetve a bevezetésük is kihívásokkal jár. A vállalatok pedig inkább a saját tevékenységükre szeretnének fókuszálni a konténerek telepítésére és üzemeltetésére szánt idő és energia helyett.
Ebben nyújt hatékony segítséget a SUSE konténeralapú alkalmazásokhoz és szolgáltatásokhoz szánt fejlesztési és hosztingplatformja, amelynek segítségével az IT- és DevOps-szakemberek egyszerűen, minimális időráfordítással, illetve szakmai ismeretekkel vezethetik be, kezelhetik és skálázhatják a konténeralapú alkalmazásokat és szolgáltatásokat. Az ügyfelek számára pedig most még egyszerűbbé válik a konténerek használata azáltal, hogy a SUSE szoftverfejlesztő partnerei konténerizált változatban is kiadják saját alkalmazásaikat, amelyek megfelelő és biztonságos működését már tanúsítvány is igazolja.
A SUSE Ready program lehetővé teszi a szoftverfejlesztő partnerek számára, hogy a SUSE termékekkel együtt teszteljék saját alkalmazásaikat, így biztosítva az interoperabilitást. A tanúsított alkalmazások bekerülnek a SUSE partneri szoftverkatalógusába, amely a SUSE szoftvereken támogatott alkalmazásokat kereső ügyfelek elsődleges forrása. A kereshető adatbázisban tehát minden partner megjelenítheti alkalmazásait, amelyeket teszteltek és hitelesítettek a SUSE Linux Enterprise, a SUSE OpenStack Cloud és a SUSE Enterprise Storage, illetve mostantól a SUSE CaaS Platform megoldásokra. Az ügyfelek pedig biztosak lehetnek abban, hogy problémamentesen használhatják az üzleti céljaik megvalósításához szükséges alkalmazásokat, miközben a gyártófüggés csapdáját is elkerülik.
Kapcsolódó cikkek
- SUSE OpenStack Cloud 8: szoftveresen vezérelt infrastruktúrát mindenkinek!
- Idén is sláger a konténer
- A 4 legnagyobb kihívás a vállalati adattárolásban
- Fájlok biztonságos tárolása másként
- SUSE-felmérés az átalakuló informatikáról
- Tiszta nyíltság, fél egészség
- Építsük ma a holnap adatközpontjait!
- Alkalmazásfejlesztés 2.0: konténerekkel egyszerűbben
- Konténerek használata még egyszerűbben
- A vállalatok 70 százaléka aggódik a tárolási kihívások miatt
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.