Még lehet jelentkezni az MKB Fintechlab 2019-es, harmadik inkubációs programjába
Az MKB Bank által létrehozott MKB Fintechlab 2016 és 2017 után 2018-ban is nemzetközi inkubációs programjába várja Közép-Kelet-Európa legjobb fintech startupjait.
Az eddigi inkubációs programok, valamint az MKB Bank sikeres digitális átállásának tapasztalataira alapozva immár harmadik inkubációs programját hirdette meg az MKB Fintechlab, amely az elmúlt három év alatt Közép-Kelet-Európa meghatározó fintech központjává vált. Az innovációs labor és startup inkubátor szakmai és pénzügyi partnerként napjainkig a régió hét országának 14 fintech startupját támogatta, melyek közül öt ma már az MKB Bank partnereként is működik.
A sokoldalú digitális tapasztalattal és képességgel rendelkező MKB Bank elkötelezett a fintech világgal való folyamatos és hatékony együttműködésben, hiszen mindez kulcsfontosságú az ügyfelek magasabb szintű kiszolgálása és az innovatív képességek állandó fejlesztése során.
Az MKB Fintechlab célja, hogy megtalálja azokat a vállalkozásokat, amelyeket támogathat a siker útján. Olyan, már prototípussal vagy kész fejlesztéssel rendelkező fintech startupok jelentkezését várják a közép-kelet-európai régióból, akik fejlődésükhöz biztos szakmai partnert és befektetők is keresnek. Az inkubációs programba bekerülő cégek szakmai támogatást; több lépcsőben akár 50 millió Ft befektetést és az MKB Pénzügyi Csoporttal való közös jövőbeni fejlesztés lehetőségét kapják.
A startupok jelentkezését december 1-ig várják, a legígéretesebb húsz jelentkező részt vehet a januári kiválasztási táborban, ahonnan a legjobb nyolc jut be a márciusban kezdődő inkubációs programba.
Pereczes János, MKB Fintechlab ügyvezető igazgató: „Két fő célkitűzésünk volt, mikor 2016-ban elkezdtük a közös munkát a startupokkal: a gyakorlatban is hasznosítható fintech innovációkat létrehozni és sikeres startupokat fejleszteni. Büszkeséggel tölt el, hogy mindkét területen komoly sikereket értünk el. Alig várjuk, hogy megkezdjük a munkát az idei jelentkezőkkel!”
Bővebben a jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalókról: http://www.fintechlab.hu/program/
Kapcsolódó cikkek
- Több mint 110 vállalkozás jelentkezett a METU startup programjára
- Jön az MKB Bank és az MKB Fintechlab pénzdíjas fejlesztői versenye!
- Az MKB Ösztöndíjprogramnak köszönhetően már huszonnyolcan szereztek diplomát vagy szakmát
- Indulnak az új Jeremie-alapok: 80 milliárd forint friss forrás érhető el innovációra
- Az MKB Bank alkalmazza elsőként a magyar robottanácsadót
- Megduplázta kapacitását a Start it @K&H inkubátor
- Az MKB Bank az Európai Kiberbiztonsági Hónap kapcsán is a kibercsalásokra figyelmeztet
- Londonban és Berlinben mutatkoztak be magyar startupok és befektetők
- Két magyar startup is esélyes a 25.000 eurós fődíjra
- Magyar startupok is jelentkezhetnek a 360 Lab Accelerator programjára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.