Sikeresen zárta informatikai befektetését az SZTA
Sikeresen kiszállt a Széchenyi Tőkebefektetési Alap a nyíregyházi SYSX informatikai cégből. A tőkealap forrásaiból 2016 januárjában 210 millió forintos tőkeemelést hajtott végre a nyíregyházi vállalat, amely az acéliparban használatos hegesztőgépek hatékonyságát növelő rendszer fejlesztésével foglalkozik.
A SYSX informatikai cég Nagy Péter által létrehozott spin-off vállalat, amely elsősorban a szintén Nagy Péter tulajdonában lévő GÉMTECH Kft. termékének, a Gémtech Energia Megtakarító és Munkaidő Optimalizáló Rendszer (GEMMOR) fejlesztésével foglalkozik. Az adatgyűjtő, tároló, kiértékelő és közbeavatkozó GEMMOR lehetővé teszi a technológiai vezetők és termelésirányítók számára, hogy pontos információkhoz jussanak a hegesztési munkafolyamatokról. A rendszer ugyanis a munkavégzés során méri és egy számítógépes hálózat segítségével egy szerveren tárolja a hegesztés paramétereit. Szoftverének segítségével valós időben, illetve akár utólag is meg lehet tekinteni és értékelni lehet a paramétereket.
A technológia alkalmazása nem csak a hegesztés magas minőségét biztosítja, hanem az utómunkák mennyiségének csökkenésével, az ezzel járó energiamegtakarítással jelentős hatékonyságnövelést is jelent. A termék iránt – amelynek fejlesztése folyamatos – igazán jelentős a piaci igény, különösen azon hegesztési műveletek esetében, amelyek extrém terhelésnek vagy időjárási körülményeknek vannak kitéve. A cég ideiglenes oltalommal rendelkezik szabadalmi bejegyzés tekintetében.
Mivel a rendszer fejlesztése és piacra vitele alapvetően eltért a GÉMTECH Kft. üzleti profiljától (amely fejlesztését korábban szintén finanszírozta az SZTA, majd 2015 októberében eredményes exitet hajtott végre), ezért a társaság tulajdonosa annak a SYSX-be történő kiszervezése, azaz spin-off cég létrehozása mellett döntött. A SYSX elsődleges profilja a GÉMTECH Kft. által kifejlesztett GEMMOR rendszerrel felszerelt hegesztő egységek gyártása, értékesítése, valamint további kutatás-fejlesztési tevékenység végzése. A projektcég ezen tevékenységeinek megvalósítását a saját erőn kívül a Széchenyi Tőkebefektetési Alap tőkebefektetése segítette mind a humánerőforrás terén, mind tárgyi eszközök beszerzésében.
„A Széchenyi Tőkebefektetési Alapon keresztül 2011 óta igyekszünk a hagyományos iparágakban tevékenykedő, de innovatív, növekedésre képes vállalkozások működését támogatni. Tőkeinjekciónk, valamint stratégiai szintű tanácsadásunk révén egyes vállalkozások növekedése mellett elősegíthetjük a kkv-szektor fellendülését is, ösztönözve ezzel a gazdasági növekedést.” – tette hozzá Csuhaj V. Imre, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.