2,5 millió forint a jövő feltalálóinak és tudósainak
A 28. alkalommal meghirdetett, 2018-19. évi Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny legjobb, legtehetségesebb fiatal feltalálóinak és tudósainak 10 díjat, 2 különdíjat és a díjakkal járó több mint 2,5 forint ösztöndíjat osztott ki a május 29-ei eredményhirdetésen a versenyt szervező Magyar Innovációs Szövetség, Dr. Pakucs János, a szervezőbizottság elnökének aktív közreműködésével.
A 20 év alatti fiatalok számára meghirdetett verseny végső szakaszához érkezett. A 168 pályázó közül az első fordulóból 116 jutott tovább, akik közül 96-nak sikerült kidolgoznia és bemutatnia pályázatát az akadémikusokból és gazdasági szakemberekből álló bírálóbizottságnak.
A május 29-ei nyilvános eredményhirdetésen a legjobbnak ítélt pályázók 3 első, 3 második és 4 harmadik díjat, valamint 2 különdíjat vehettek át Dr. Bódis József államtitkártól (EMMI), Birkner Zoltán, NKFIH-elnöktől, és Jakab László, zsűrielnöktől. A díjazottak az ösztöndíjak mellett okleveleket és iparművész által készített kisplasztikát is kaptak.
Első díjat nyert
- Vámosi Flórián Balázs és Pósa Péter (Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium) „Csillagászati távcsövek automatizálása és távvezérlése” c. pályázata. Rendszerük segítséget nyújt az amatőrcsillagászoknak, hogy az adatgyűjtés és az űrfotózás teljesen automata módon történjen. A tervezésénél fontos szempont volt a mobilitás kérdése, a megfelelő méretek használata és az energiakarékosság.
- Mészáros Botond (Gheorghe Pop de Băseşti Technológiai Líceum, Szilágycseh) „N-test problémák szimulációja m-dimenzióban” című pályázata. A fiatalnak sikerült egy, a jelenlegi módszerek nagy részénél jóval átfogóbb matematikai szimulációs modellt leírnia, majd azon olyan optimalizációs módszereket értelmezni, melyek jelentős mértékben csökkentik a rendszer kiértékeléséhez szükséges időt és memóriát, miközben megmaradnak rendszerfüggetlennek.
- Zsigó Miklós (Krúdy Gyula Gimnázium, Nyíregyháza) „Moly.Net” c. pályázata. A kifejlesztett eszköz egy új kialakítású feromoncsapda, melyben egy jó minőségű kamerát és egy megfelelő mikrokontrollert helyezett el a pályázó, amelyek távirányítással képet készítenek arról, hogy éppen mi látható a csapdában, és ezáltal képet kaphatunk a (alma)molyrajzás térbeli és időbeli lefolyásáról.
Az elsődíjas pályázók megkapták a lehetőséget a bíráló bizottságtól, hogy Magyarországot képviseljék az Európai Unió 2019 szeptemberében Szófiában megrendezendő “31. Fiatal Tudósok Versenyén” amelyen 37 ország fiataljai versenyeznek az értékes (3500-7000 euró) díjakért.
Kapcsolódó cikkek
- A természettudományos és egészségtani oktatást reformálhatja meg a Vodafone junior ösztöndíjasának fejlesztése
- Tisztújító közgyűlést tartott a Magyar Innovációs Szövetség
- Közeleg a 27. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
- Novák Blanka meghívottként részt vett a 2018. évi Nobel Díj átadásán
- Nyolc kiváló pedagógust ismertek el Rátz Tanár Úr Életműdíjjal
- 27. Magyar Innovációs Nagydíj
- Újra lehet pályázni az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre
- Harmadik díj a 33. Kínai Ifjúsági Tudományos és Technológiai Innovációs Versenyen
- Kétmillió forint a jövő feltalálóinak és tudósainak
- Több ezer köbméter vizet spórolhat meg a Vodafone által díjazott találmány
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.