Rendhagyó versenyen indultak a fiatal joghallgatók
Az ELTE és a Pázmány diákjai nyerték a Baker McKenzie The New Lawyer Challenge versenyét, amely a járványhelyzetre való tekintettel idén különleges módon zajlott. A kihívás első két fordulóját online, a döntőt videókonferencián keresztül tartották meg.
A Baker McKenzie ügyvédi iroda magyarországi pályázatának köszönhetően a jogászok legújabb generációja idén is megtapasztalhatta napjaink jogi kihívásait. A The New Lawyer Challenge versenyen a diákoknak olyan aktuális jogi problémákat kellett megoldaniuk, amelyekhez a szakmai ismereteken felül logikájukra és kreativitásukra is szükségük volt. Az évente megrendezésre kerülő verseny a járványhelyzet miatt idén teljes egészében virtuálisan zajlott.
A hagyományosan háromfordulós verseny első két feladatát online felületen kellett megoldani a versenyzőknek. A döntőben a hallgatóknak jogtanácsosként kellett helytállniuk egy olyan helyzetben, ami napjainkban könnyen előfordulhat: egy gyár dolgozóját koronavírussal diagnosztizálták, ami számos jogi kérdést vet fel. A diákok feladata az eset által felvetett jogi kérdések azonosítása és az azok kezelésére tett javaslatok prezentálása volt a zsűrinek, ami ez alkalommal egy videókonferencia keretein belül valósult meg.
A nyertes Csáscsu Dominik, az ELTE hallgatója lett. Második helyen Moór Vivien végzett, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemről, a harmadik helyet pedig Ferenczik Zoltán Szabolcs, az ELTE tanulója szerezte meg. A Wolters Kluwer által felajánlott különdíjat Papp Luca ötödéves ELTE hallgató nyerte prezentációs képességéért és angol nyelvű előadásmódjáért. A zsűriben Hegymegi-Barakonyi Zoltán, Lendvai Zsófia és Takács P. Pál képviselte a Baker McKenzie-t, akikhez Varga Zoltán, a Suzuki vezető jogtanácsosa csatlakozott.
„Az idei rendhagyó The New Lawyer Challenge pályázattal szerettünk volna a hallgatóknak ízelítőt adni abból, hogy a pandémia milyen jogi kérdéseket vet fel, és milyen nagy kihívást jelent a gyakorló jogászok számára a gyorsan változó jogi környezetben tanácsolni és segíteni az ügyfeleket a járvány miatt alapjaiban felborult működésük során. – jegyezte meg Hegymegi-Barakonyi Zoltán, a Baker McKenzie budapesti irodájának vezetője – A videókonferencián megrendezett döntőben a diákok azt is megtapasztalhatták, hogy a járványhelyzet hogyan alakította át egyik napról a másikra a munkavégzésünk módját. A diákok nagyon jól teljesítettek, és a szokatlan körülmények ellenére kiváló megoldásokat hallottunk a résztvevőktől. Az első három helyezett és a különdíjas hallgatók, Dominik, Vivien, Péter és Luca kiemelkedő teljesítményét pedig külön szeretném megemlíteni és elismerni.”
Kapcsolódó cikkek
- Online díjátadón hirdették ki a 10 éves Az Év Irodája győzteseit
- A műanyagokat lebontó mikrobákat fejlesztő Poliloop lett az év magyar startupja
- Online szimulációs versenyajánló
- COVID-19 adatelemzési verseny
- A koronavírus miatt online tartják meg a PowerUp! döntőjét
- A kiberbűnözők is kihasználják a koronavírust
- Veszélybe kerülhetnek személyes adataink a koronavírus miatt?
- Milliókba kerülhet a szabálytalan kamerás megfigyelés
- Innováció a képzelet szárnyán – Imagine Cup már középiskolásoknak is
- Hello Tomorrow: Négy magyar vállalkozás a világ legígéretesebb deep tech startupjai között
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.