Díjmentes Digitális Maszk mindenkinek
A koronavírus-járvány miatt napjainkra a maszk a távolságtartás és az egészségvédelem legfőbb szinonimája lett, de az élet bizonyos területein elkerülhetetlenek voltak a személyes találkozások. Egy magyar vállalat innovációjának köszönhetően ennek vége: a Digitális Maszkkal a civil és a céges szféra azon területein is tovább csökkenthetjük a kontaktusok számát, ahol az eddig nem volt megoldott. A fejlesztésnek köszönhetően online is tudunk már szerződést kötni, ráadásul mindezt magánszemélyként díjmentesen tehetjük.
A járványügyi szakértők továbbra is azt kérik mindenkitől, hogy csökkentsék a találkozások számát. Ehhez próbáljuk tartani magunkat, de bizonyos élethelyzetekben, például szerződéskötéskor mostanáig elkerülhetetlen volt az, hogy a felek személyesen is találkozzanak.
A papírmentes dokumentumokkal évek óta foglalkozó DOQdrive innovációja viszont most új szituációt teremt a hétköznapokban, többé ugyanis egyetlen aláíráshoz sem kell majd egy asztalhoz ülni másokkal: a Digitális Maszk „felvételével” mindössze néhány gombnyomással aláírhatjuk a papírokat az online térben – legyen szó például adásvételi, bérleti vagy kölcsönszerződésről.
Bármilyen szerződést aláírhatunk otthonról
„A fejlesztésünk hiánypótló abból a szempontból, hogy bizonyos helyzetekben tényleg muszáj volt találkozni. Most viszont már ott van a digitalismaszk.hu, aminek köszönhetően percek alatt szerződhetünk, de akár digitalizálható az ajánlatoktól a számlákon át a jótállási jegyekig minden. Természetesen úgy, hogy ezek a dokumentumok jogi értelemben eredetinek számítanak, tehát később biztosan nem ér hátrány emiatt senkit” – fogalmazott Hortobágyi Ágoston, a vállalat ügyvezető igazgatója.
A platform egyedülálló Magyarországon, ráadásul díjmentesen használható. A magánfelhasználók érvényes szerződéseket köthetnek meg rajta egymást között, bármilyen papír alapú dokumentumról hiteles másolat készíthető a felületen, és bizonyító erővel rendelkező fényképek is tárolhatók rajta.
Hortobágyi Ágoston az egész Európai Unióban használható Digitális Maszk előnyei közé sorolta azt is, hogy magánszemélyek és cégek között is alkalmazható, tehát a munkavállalói szerződés aláírásához már nem feltétlenül lesz szükséges megjelenni a vállalat irodaházában. Erre mostanáig nem volt lehetőség Magyarországon.
A Digitális Maszknak az egészségügyben is hasznát vehetik majd. Az innováció lehetővé teszi a páciensek okmány szintű távoli azonosítását és az eredeti dokumentumok aláírásához szükséges jogi technológiát, de megfordítva az orvosokra is vonatkozik ugyanez. A betegek, az orvosok és az egészségügyi intézmények számára privát tárhelyet szolgáltat a magyar cég, emellett biztosítják a zárt csatornás kommunikációt is a felek között.
A digitalizáció a jelen, nem a jövő
A fejlesztés természetesen a cégek életében is hatalmas változást hozhat, különösen igaz ez azokra a vállalatokra, amelyekben több évtizedes rutinra építik az adminisztrációt, és papír alapon őriznek minden dokumentumot.
Hortobágyi Ágoston elmondta, hogy a Digitális Maszk „viselését” ugyan meg kell még szokniuk a cégvezetőknek, de egyre többen jönnek rá arra, hogy a digitalizáció a jelen, és nem a jövő.
A HR-folyamatokban a platform kifejezetten nagy segítséget nyújt: minden szükséges dokumentum eredetiben, de papírmentesen hozható létre, a cégek munkavállalóit pedig díjmentesen látják el a digitális ügyintézés kiváltásához szükséges jogi technológiával.
A DOQdrive ügyvezető igazgatója hozzátette: a digitalizáció minden eddiginél jobban felértékelődött, és ez látszik a friss kormányzati intézkedésekből is, melyek megkönnyítik a legkülönbözőbb folyamatok digitalizálását.
Kapcsolódó cikkek
- Így vásároljunk mobiltelefont idős hozzátartozóinknak karácsonyra
- Biztos digitális stratégiák bizonytalan időkben
- Az SAP szerint a pandémia felpörgeti az egészségügy digitalizációját is
- Elhozhatja a könyvelőirodák megbecsülését a digitalizáció
- Hazai digitalizáció: nagy lendület, kis hatásfok
- A kkv-k digitalizációja segíti a válságból való kilábalást
- Együttműködési szándéknyilatkozott kötött a DJP és az EFISZ
- Innovatív magyar cégeket köt össze a világpiaccal a KPMG
- Digitalizációval biztosíthatják a cégek az üzletmenet folytonosságot
- A digitális felkészültség lehet a vállalatok igazi vakcinája a pandémia ellen
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.