A vállalatirányítási rendszerek már nem a nagyok privilégiumai

forrás: Prím Online, 2021. június 30. 09:55

A nagyvállalatok alatti szegmensekben is a talpon maradás feltétele a céges erőforrások módszeres és célirányos használata. A tervezhetőséghez elengedhetetlen egy jól működő vállalatirányítási rendszer, amelynek egyik hazai fejlesztésű, szerethető változatát a Deloitte és a CO3 együttműködése teszi minden eddiginél könnyebben hozzáférhetővé a kis- és közepes cégeknek.

A vállalatirányítási rendszerek (Enterprise Resource Planning, ERP) évek óta kötelező tartozékai a nagyvállalati működésnek. Főként anyagi okokra vezethető vissza, hogy a kisebb szereplők csak visszafogottan tudták kiaknázni az ERP-k előnyeit, pedig ezek rendkívül sokrétűen és számos ponton képesek hozzájárulni a működés hatékonyabbá tételéhez. Egy körültekintően kiválasztott megoldás révén a menedzsment és a tulajdonosok valós idejű képet kaphatnak a vállalat helyzetéről, az átlátható és automatizált pénzügyi folyamatok feleslegessé teszik a komplikált és csak néhány beavatott által értelmezni tudott Excel táblákat, egyszerűbbé válik a jogszabályi megfelelés, vagy előre láthatóvá válnak a cégre leselkedő pénzügyi veszélyek, beazonosíthatókká a felmerülő lehetőségek. 

 

„Elérkeztünk ahhoz a fordulóponthoz, amelynél a kisebb cégeknek is számolniuk kell egy ERP megoldás bevezetésével, amennyiben versenyben akarnak maradni” – mondta Simonyi Dénes, a Deloitte technológiai tanácsadás üzletágának menedzsere. A szakember szerint a digitális transzformáció felgyorsulása – amelyhez a számos negatív következménnyel járó pandémia is hozzájárult – a kis- és közepes méretű vállalkozásokra (kkv-k) is erőteljesebb ösztönzést gyakorol. „Egyfelől közelebb hozta a kkv-khoz ezeket a lehetőségeket: pár éve még kuriózumnak számított egy komplex vállalatirányítási rendszer használata ebben a mezőnyben, manapság viszont egyre több, mind jobban testre szabható, könnyebben megugorható megoldás áll rendelkezésre. Másfelől viszont a tartós bizonytalanság olyan elvárásokat támaszt a kisebb szereplőkkel szemben, amelyekre sokkal jobb és hatékonyabb választ adhatnak egy jól megválasztott ERP segítségével” – tette hozzá Simonyi Dénes. 

 

A pandémia első hulláma egyfajta tesztidőszaknak bizonyult az online csoportmunkát támogató és munkafolyamatokat optimalizáló, automatizáló alkalmazásokból összeállított, átfogó csomagot kínáló CO3-nak. A nyolc fő funkcióval (CRM, számlázás, projektmenedzsment, raktár, dokumentumkezelés, teendőlisták, csoportnaptár és emailkezelés) rendelkező megoldás révén a kkv-k sokat lendíthetnek működési hatékonyságukon, akár az irodában, akár attól távol zajlik a munkavégzés.

 

„A hazai piacon elsőként a Deloitte indította el az Emerging ERP területet, amelyben azonnal megláttuk az együttműködés lehetőségét” – közölte Gál Tamás, a CO3 Kft. technológiai vezetője, aki szerint a járványhelyzet részben rákényszeríti, részben pedig hozzá is segíti a kisebb cégeket ahhoz, hogy digitalizálják, optimalizálják működési folyamataikat. „Tapasztalataink szerint az informatikai szaktudás mellett folyamatszemléletre, erős pénzügyi szaktudásra és a jó gyakorlatok ismeretére is nagy szükség van – ez az, amit a Deloitte-tal közösen, egymást erősítve, professzionális csapatként tudunk nyújtani” – tette hozzá a CTO.

 

„A világjárvány egyik jól kitapintható következménye, hogy a ráfordítások szintjén is felértékelődött a kkv-k informatikai infrastruktúrája” – vélte Erdei Márton, a Deloitte Private tanácsadás üzletágának menedzsere. A hazai, jellemzően családi vagy szűkkörű magántulajdonban álló társaságok körében minden olyan IT megoldás, ami a közvetlen, tipikusan egyszemélyi, manuális irányítást tudja decentralizálni, egyik napról a másikra érzékelhető versenyelőnyt jelenthet. Ez sok esetben azonban együtt jár olyan vállalatirányítási tabuk ledöntésével is, mint az egyes kulcs emberek nélkülözhetetlenségi mítosza. Az erre való törekvési hajlandóságot viszont mind a pandémia szülte új piaci környezet és középtávú előrejelzések, az elérhető árú és testre szabható megoldások fokozhatják. Az ilyen kooperációk révén kerülnek kézzel fogható közelségbe ugyanis ezek a hatékonyságnövelő lehetőségek, mint amilyen a CO3-mal kialakított partnerség is. Gál Tamás úgy vélte, az együttműködés révén nem csupán a hazai ERP piacon reális cél a vezető hely el a kkv-szegmensben, hanem a külföldi piacok felé is megnyílhat az út.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01