Könnyebb a munkakeresés, a pénzügyek intézése és a távmunka is
Munkakeresés, hatékony otthoni munkavégzés? Mindezt pénzügyileg tudatosan? Jelentős piaci szereplők fogtak össze azért, hogy ingyenesen elérhető online kurzust indítsanak mindazoknak, akiket a fenti témák foglalkoztatnak. A pénzügyeket intézni, állást keresni és otthonról dolgozni lehet könnyebben is: ebből a célból jött létre a „Lehet könnyebb!” kezdeményezés – https://lehetkonnyebb.hu/ – ahová a Microsoft által támogatott projektet megálmodó HTTP Alapítvány, OTP Bank és Trenkwalder várja az érdeklődőket és tanulni vágyókat.
Magyar nyelvű, online formában elérhető tananyagot tett elérhetővé a digitális megoldások, az álláskeresés és a tudatos pénzügyi tervezés témaköreiben négy vállalat összefogása. A digitális átalakulás kiemelt hazai támogatója, a mesterséges intelligencia és a felhőtechnológia vezető globális vállalata, a Microsoft, az egyik legnagyobb hazai lakossági bank, az OTP Bank, az egyik legjelentősebb hazai állásközvetítő, a Trenkwalder, valamint az informatikai szakképzés szakértője, a HTTP Alapítvány fogott össze a tudásfejlesztés érdekében. Ezeket a területeket nemcsak az köti össze, hogy a mindennapjainkat alapvetően befolyásoló és nagy érdeklődésre számot tartó témakörök, hanem az is, hogy mindegyiket érinti a digitális átalakulás. Az elmúlt időszak legnagyobb változása épp ez volt: az irodai munkavégzésről számos munkahelyen hibrid munkavégzésre, az iskolák egy részében hibrid oktatásra álltak át, lassan az összes tennivalót, ideértve a pénzügyeket és az álláskeresést is, a legtöbben képesek otthonról, interneten bonyolítani. Kényelmesen és könnyen, de csak a megfelelő készségekkel és tudással felvértezve! Ezt a ma már nélkülözhetetlennek számító tudást szeretnék a támogatók mindenkinek térítésmentesen átadni. A HTTP Alapítvány a Lehet könnyebb! weboldalon keresztül tette elérhetővé a tananyagot, amely a hasznos tudást szemléletes illusztrációkkal, animációkkal, audio és videó tartalmakkal és kvízekkel teszi még könnyebben befogadhatóvá, a tanulást pedig még élvezetesebbé.
A HTTP Alapítvány egy olyan közhasznú szervezet, ami a piacképes informatikai szaktudás minél szélesebb körben történő elterjesztését tűzte zászlajára. „A mai gazdasági és munkaerő piaci körülmények között roppant fontos, hogy mindenki hozzájuthasson azokhoz a szakmai ismeretekhez és végzettségekhez, amivel megfelelő munkahelyet találhat magának. Ezért is örülünk, hogy részt vehetünk ebben a projektben, segítve ezzel a résztvevők munkaerőpiacon történő elhelyezkedését – mondta Sisák Zoltán a HTTP Alapítvány kuratóriumi elnöke.
A tananyag összeállítói szerint a kurzus 4-5 óra alatt teljesíthető, de aki szeretne jobban elmélyülni az egyes témakörökben, inkább 10-12 órával számoljon. Az online elérhetőség előnye éppen az, hogy mindenki maga dönti el, hogy mennyi időt és mikor szán a tanulásra. Továbbá december 4-én lesz egy mentorált, élőben megtartott online képzési nap, amelyhez akár 120 ember is csatlakozhat. Ezen mindhárom téma szóba kerül, de a hangsúly a digitális munkakörnyezettel kapcsolatos gyakorlati készségek elsajátításán lesz. A mentorált résztvevők megismerkedhetnek többek között az online munkakörnyezet és a csapatmunkát támogató legfontosabb digitális eszközökkel A pénzügyi tudatosság témakörében felmerülő kérdéseket emailben várják az OTP önkéntes mentorai a programban résztvevőktől. Ők személyre szabott tanácsokat is adnak például lakásvásárlásról, hitelfelvételről, vásárlási szokásokról, a pénzügyi biztonság megteremtéséről, a bevételek és a kiadások és a háztartások pénzügyeinek kezeléséről.
“A pénzügyi kultúra fejlesztését az OTP Csoport kiemelt feladatának tekinti. Célunk a pénzügyi edukáció elősegítése, a lakosság pénzügyi ismereteinek bővítése és a pénzügyi tudatosság ösztönzése“ – mondta Szabó Dóra, CSR csoportvezető
Az OTP Bank ezen törekvéseihez az OTP Fáy András Alapítvány is hozzájárul, aminek működésének középpontjában a középiskolás diákok pénzügyi, gazdasági és gazdálkodási ismereteinek bővítése áll. Az alapítvány irányításával Budapesten és Nyíregyházán működő OK Oktatási és Innovációs Központok ingyenes képzései évente húszezer diákot érnek el. A fiatalok szemléletformálása mellett a felnőtt lakosság ismereteinek bővítéséért is sokat teszünk, így örömmel fogadtuk a Lehet könnyebb! programra való felkérést, mivel ez is kiváló lehetőség a pénzügyi tudás átadására.
A munkaerőpiacon elvárt képességekről, az álláskeresés módszereiről kéthetente tudnak a képzés résztvevői online formában konzultálni a Trenkwalder szakértőivel. Hozzájuk bármilyen munkaerőpiaci, álláskereséssel kapcsolatos kérdéssel lehet fordulni: ötleteket adnak önéletrajzíráshoz, állásinterjúhoz. A Trenkwalder Csoport Közép- és Kelet-Európa egyik vezető személyzeti szolgáltatója, amely 14 európai országban képviselteti magát, közel 30 éves tapasztalattal. Az elmúlt években a Trenkwalder a digitalizált 360°-os HR megoldások szolgáltatójává vált, látva az igényt a digitális fejlődésre, mind partneri, mind munkakeresői oldalról. „Megbízható stratégiai partnerként igyekszünk segíteni a pandémia miatt megváltozott munkaerőpiaci helyzetben mindazoknak, akik elveszítették munkahelyüket és nem érzik még eléggé otthon magukat a digitális munkakörnyezetben. Ezért is vagyunk hálásak, hogy részesei lehetünk a Lehet könnyebb programnak” – mondta el Nógrádi József a Trenkwalder kereskedelmi igazgatója.
Csanak Gabriella, a Microsoft Magyarország operatív és marketing igazgatója elmondta: „A digitalizáció tehermentesíti az embert, így több időt tud a hasznos vagy a kreativitását fejlesztő tevékenységeire szánni. Minél jártasabb valaki a digitális technológiákban, annál inkább ki tudja használni az új lehetőségeket és annál jobban be tudja osztani az idejét. Azt gondoltuk, hogy ehhez a tudáshoz ma mindenkinek hozzá kell férnie és a programban támogatóként résztvevőknek, de Magyarországnak is az az érdeke, hogy minél többen tegyenek szert digitális tudásra.”
A képzéseken való részvételhez nem kell más, csak egy mikrofonnal, lehetőleg webkamerával is ellátott számítógép, internetkapcsolat és persze az a 4-10 óra szabadidő, amit a résztvevő kész a tanulásra fordítani.
Mind az önálló, mind pedig a mentorált online képzésre itt lehet jelentkezni.
Kapcsolódó cikkek
- Microsoft Envision Hungary: hibrid munkavégzés a gyakorlatban
- Újra a Microsoft Magyarország lett a tech szektor legvonzóbb munkahelye
- A Microsoft az adatközpontjai átalakításával járul hozzá a zérókibocsátáshoz
- Magyar nyelvű szekció az idei Ignite programjában
- Újra lehet pályázni a HR Best Futureproof Organizations kategóriájában
- A karbonlábnyom csökkentésében segíthet az Emissions Impact Dashboard
- Erős ügyfél-azonosítással a kibertámadások 99 százaléka kivédhető
- Még több támogatást kapnak az Imagine Cup versenyzői
- A HONOR bejelentette stratégiai partnerségét a Microsofttal
- Október elején érkezik a Windows 11
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.