A legújabb fejlesztéseit mutatta be Madridban a HungaroControl
Legújabb fejlesztéseit mutatta be a HungaroControl a madridi World ATM Congressen, ahol a légi közlekedési iparág legjelentősebb szereplői találkoztak. A rendezvény résztvevői megismerhették a hazai vállalat által fejlesztett virtuális álpilóta, illetve távoli toronyirányítási rendszert, valamint a Camera Positioning Tool és az ATM System Test Tool eszközöket, amelyek ugyancsak a magyar légiforgalmi szolgálat szakembereinek innovatív munkáját dicsérik.
Habár a pandémia alapjaiban rengette meg a légi közlekedési iparágat, a HungaroControl ebben a nehéz időszakban is folytatta innovációs céljainak megvalósítását – olyan megoldásokon dolgozott, amelyek befolyásolják az iparág jövőjét és biztosítják a korszerű működést. Tóth László, a társaság vezérigazgatója elmondta, hogy az innováció ösztönzése továbbra is prioritást élvez a magyar légiforgalmi szolgálat vállalati stratégiájában. „Az új fejlesztéseink alapvetően a repülésbiztonság növelését szolgálják, ezzel együtt az irányítók munkáját hivatottak segíteni, de a HungaroControl egyéb területeken is folytat kutatás-fejlesztési tevékenységet” – hangsúlyozta a társaság vezetője.
Kiemelte a madridi World ATM Congress kiállításon is bemutatott mirTWR távoli toronyirányítási rendszert, amelynek segítségével több, egymástól távol eső repülőtér forgalma irányítható egyetlen központból. „A mirTWR egy olyan újszerű integrált rendszer, amelynek szofisztikált kamera- és forgalomirányítási megoldásai révén egy távoli helyszínről, humán erőforrások kihelyezése nélkül, a lehető legmagasabb biztonsági szinten nyújthatunk légi navigációs szolgáltatásokat” – fejtette ki a vezérigazgató. Szót ejtett továbbá a HungaroControl által fejlesztett, mesterséges intelligencián alapuló virtuális álpilóta rendszerről is, amely a légiforgalmi szakemberek képzésénél alkalmazott szimulációk során csökkenti a humánerőforrás-igényt. „Egy ilyen megoldás nemcsak a szimulációk költségét mérsékelheti, hanem óriási segítség lehet a légiforgalmi irányítók kompetenciáinak fenntartásában például járványhelyzet idején, mert így minimalizálhatók a személyes kontaktusok, ezáltal a fertőzésveszély is” – avatta be a részletekbe az érdeklődőket Tóth László.
Elmondta, a HungaroControl Madridban bemutatott fejlesztéseinek komoly hasznát vehetik a légi navigációs szolgáltatók, különösen a pandémiát követően, amikor felgyorsult ütemben rendeződik vissza a forgalom, ez pedig újabb kihívások elé állítja az iparág képviselőit.
Kapcsolódó cikkek
- Új környezetvédelmi programot indít az Air France
- Nyolcmillió forinttal segíti az ukrajnai menekülteket a HungaroControl
- Magyarország élenjáró szerepre tör a dróntechnológia alkalmazásában
- A HungaroControl is felkészült az augusztus 20-i rendezvénysorozatra
- Új funkciókkal bővült a mydronespace
- Allianz: 9 trend a Covid–19 utáni légi közlekedésben
- Dinamikusan növekszik a hazai légi forgalom
- Jelentősen nőtt a repülőgépforgalom az EB-nek köszönhetően
- Magyarország felé is kerülnek a légi járatok a fehérorosz válság miatt
- Repülésbiztonság minden szinten
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.