Folytatja sikeres ösztöndíjprogramját a Siemens Mobility
A 2023-24-es tanévben is folytatódik a Siemens Mobility Kft. ösztöndíjprogramja, amely a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a Karlsruhei Egyetem Technológiai Intézetének (KIT) kettős diploma képzésén részt vevő hallgatókat támogatja.
- A magasan képzett, új megoldások iránt nyitott munkaerő megszólítása és megtartása kiemelten fontos a vállalat számára
- A program keretében az idei tanévben 6 tehetséges mérnök-informatikus és villamosmérnök hallgató kezdi meg külföldi tanulmányait
- A korábbi ösztöndíjasok közül többen már munkavállalóként is csatlakoztak a vállalathoz
A Siemens Mobility számára a legnagyobb értéket saját munkavállalói jelentik. A megbízható, magasan képzett, új megoldások iránt nyitott munkaerő megszólítását, megtartását kiemelten fontosnak tartja a vállalat. Szorosan együttműködik a hazai felsőoktatási intézményekkel, elkötelezett az ifjú tehetségek képzése és a hazai oktatás fejlesztése iránt. A BME és a Siemens csoport már több mint 25 éve áll stratégia partnerségben. Az elköteleződés jó példája a BME és a KIT kettős diploma programjában való részvétel is. A Siemens Mobility az elsők között csatlakozott a programhoz még 2019-ben.
2023 őszén 4 mérnök-informatikus és 2 villamosmérnök hallgató kezdi meg tanulmányait a Karlsruhei Egyetemen a Siemens Mobility ösztöndíjasaként. Az ösztöndíj révén a diákok megismerkedhetnek a legmodernebb technológiákkal és szakmai tapasztalatot szerezhetnek, amit a jövőben is kamatoztathatnak majd pályafutásuk során.
A korábbi években számos mérnök-informatikus, mechatronikai- és villamosmérnök hallgató nyerte már el a Siemens Mobility ösztöndíját és töltött 1, illetve 2 félévet a KIT-en. Magasszintű nyelvtudással és szakmai ismeretekkel gazdagodtak és a vállalat támogatása lehetővé tette számukra, hogy a tanulmányaikra koncentrálhassanak.
Az ösztöndíjprogramban vett részt Hortobágyi Balázs is, aki 2023 januárja óta már munkavállalóként erősíti a vállalat K+F csapatát. Balázs az ösztöndíjas időszakát így összegezte: Egyrészt a kint tartózkodásom alatt ösztöndíjban részesültem, ami természetesen nagy segítséget nyújtott, másrészt a vállalatnál tölthettem a kötelező szakmai gyakorlatomat is, illetve az önálló laboratórium tárgyat is itt végeztem. Úgy gondolom, hogy nagy mértékben hozzájárult a szakmai fejlődésemhez, és a tanulmányaimra nézve is pozitív hatással volt a Siemens Mobility ösztöndíja és az itt töltött gyakornoki időszakom is.
Kapcsolódó cikkek
- Németország legmodernebb S-Bahn vonatai München részére
- Kiemelkedő partnereit díjazta a Siemens épületautomatizálási üzletága
- Siemens-technológiával fejleszt az üvegipari vállalat
- Siemens-technológiával digitalizál magyar gyárában a Poppe + Potthoff
- Az ABB befejezte a Siemens kisfeszültségű NEMA motorokat gyártó vállalatának felvásárlását
- A világ legnagyobb vertikális farmja a Siemens technológiájával kezd szárnyalni
- Mesterséges intelligenciával pörgetik fel a kakaógyártást
- Virtuális PLC-vel teszi rugalmassá az automatizálást a Siemens
- Egységes platformot épít a Daimler Truck
- Kis és közepes méretű épületek intelligensebb és egyszerűbb kezelése
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.