Innovatív bioműanyag projekt megvalósulásához járul hozzá az ABB
A megújuló és fenntartható vegyipar egyik úttörőjeként számontartott Avantium új üzemet épít, mellyel a fosszilis alapanyagokat fokozatosan kiváltó bioalapú műanyagokra való átállást kívánja előmozdítani. A hollandiai Delfzijlben található létesítmény egy olyan újszerű technológiát fog alkalmazni, amely a növényi cukrokat a polietilén-furanoátnak (PEF) nevezett következő generációs műanyaggá alakítja át.
A PEF egy olyan új újrahasznosítható növényi alapú műanyag, amely a pozitív környezeti és teljesítményjellemzők potenciálisan erőteljes kombinációját kínálja a csomagoló- és textilipar, a fóliagyártás és más ágazatok számára. A cölöpalapozási munkák 2022 áprilisában kezdődtek meg az Avantium új telephelyén, és az építkezés várhatóan 2024-ben zárul le, hogy a cég már 2024-től kereskedelmi forgalomba hozhassa PEF termékeit.
Széles kínálat a rugalmas bioműanyagok gyártásához
A Worley és az Avantium az ABB-t választotta a projekt első számú villamos kivitelezőjéül (MEC). Az ABB szolgáltatásai műszaki tartalom tekintetében az alábbiakat foglalják magukban:
• Elektromos tervezés, ami a rendszerméretezést és a hálózatelemzést is magában foglalja.
• eHouse-ok alkalmazása, ami több szempontból is előnyös a beton alállomási épületek létesítésével szemben, ugyanis rendkívül rugalmasan kezelhetők jövőbeli méretnövelések és újabb konfigurációk kialakítása esetén.
• Frekvenciaváltók, akkumulátorok, kis- és középfeszültségű kapcsolóberendezések.
• A eHouse-okon kívül elhelyezett elosztó transzformátorok.
• A leszállított berendezések üzembe helyezése.
Az eHouse-megoldás lehetővé teszi, hogy az összeszerelést és a tesztek többségét még a gyártóüzemben elvégezzék, így jelentősen csökken a helyszíni telepítés és üzembe helyezés időigénye. Ezenkívül az ABB által alkalmazott eHouse-okkal csökken a költség- és határidő-túllépés, valamint a kivitelezési problémák kockázata.
„Az ABB fejlett elektromos rendszerekkel kapcsolatban már többszörösen bizonyított szaktudása, az ABB kiváló minőségű és működés közben is bevált elektromos termékeinek széles portfóliója, a cég gazdag szakmai tapasztalatai és a konténeres megoldások terén eddig elért sikerei mind hozzájárultak ahhoz, hogy épp az ABB-t válasszuk ennek a projektnek a megvalósításához” – mondta Hans-Jochem de Kleijn, az FDCA Flagship-Project Mondego – Renewable Polymers projektmenedzsere az Avantium részéről.
A proaktív konzultációs megközelítés megkönnyíti a Worley munkáját
A projekt korai szakaszában az ABB a műszaki fejlesztéseket és a kockázatok csökkenését elősegítő proaktív konzultációs megközelítéssel támogatta a Worley-t. Ez végül hozzájárul majd ahhoz, hogy az Avantium kiváló minőségű, megbízható energiaelosztó rendszerrel építhesse ki megújuló bioműanyag-gyártó üzemét.
„A projekt során szerzett pozitív tapasztalatok alapján a Worley és az ABB tovább bővíti kapcsolatait és még szorosabban együtt kíván működni más zöldmezős beruházások megvalósításán” – mondta Rob Doove, az ABB üzletfejlesztésért felelős vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Tiszta energiával foglalkozó start-up vállalkozással köt stratégiai partnerséget az ABB
- Női munkavállalókat vonz mérnöki pályára az ABB Magyarország esélyegyenlőséget célzó mentorprogramja
- Biztonság és hatékonyság a belga energiaszolgáltató számára
- A robotok pontos és alkalmazkodóképes elektronikai gyártást biztosítanak
- High-tech védelem a kulturális világörökségi helyszín számára: Tűzmegelőzés az aacheni dómban
- Az ABB a világ egyik legnagyobb akkumulátoros energiatároló rendszerét helyezte üzembe
- Az ABB az emisszió monitoring forradalmasító technológia születésének 85. évfordulóját ünnepli
- ABB – 2023. II. negyedévi eredmények
- Az ABB és a Microsoft együttműködik, hogy a generatív MI-t használják az ipari alkalmazásokban
- A világ legtávolabbról vezérelt robotja automatizálja Amazónia újraerdősítési projektjét
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.