Jelentősen növelte átadott repülőgépeinek számát az Airbus 2023-ban
Az Airbus a nehézségekkel teli, komplex üzemelési környezet ellenére összesen 735 kereskedelmi repülőgépet adott át az üzemeltetőknek, 87 javarészt légitársasági ügyfélnek. A vállalat a lemondások nélkül számolva 2319 repülőgép gyártására szerződött – a lemondásokkal együtt pedig 2094-re, így az év végén az Airbus teljes rendelésállománya 8598 példány volt.
• 735 kereskedelmi célú repülőgépet adott át 2023-ban az Airbus, 11 százalékkal többet, mint egy évvel korábban
• Tavaly 2319 repülőgép gyártására szerződött az Airbus (lemondások nélkül)
• Gyorsul a légitársaságok flottájának átállása üzemanyag-takarékos gépekre
• A teljes rendelésállomány 2023 év végén 8598 repülőgép volt
„Az elmúlt év mérföldkőnek számít az Airbus kereskedelmi repülőgépek üzletága számára, a kitűzött célunk felső határán lévő rendkívüli eladásokkal és repülőgép átadásokkal" – mondta Guillaume Faury, az Airbus vezérigazgatója. "Számos tényező együttesen segítette céljaink elérését, többek között globális termelési rendszerünk rugalmassága és kapacitása, valamint a légitársaságok erőteljes igénye, hogy flottáikat a legmodernebb és leginkább üzemanyag-takarékos repülőgépeinkkel frissítsék fel." A vállalat vezetője köszönetét fejezte ki az Airbus valamennyi csapata mellett az ügyfeleiknek és beszállítóiknak, akik nélkül nem tudtak volna sikeres évet zárni.
Christian Scherer, az Airbus kereskedelmi repülőgépekkel foglalkozó üzletágának vezetője úgy fogalmazott: eredetileg 2023-2025 közé várták a légiközlekedési iparág teljes felépülését, de a keskeny- és szélestörzsű gépek piacán is sokkal korábban lezajlott ez a folyamat. „Nagy elismerést érdemelnek a kereskedelmi és regionális csapataink, és ami még fontosabb, hatalmas köszönet ügyfeleinknek a bizalomért és a partnerségért. Soha ennyi A320-ast és A350-est nem adtunk még el egy évben, nem is beszélve arról, hogy hét új ügyfelet köszönthettünk az A350-1000-es üzemeltetők között. A légiközlekedés újra a régi, és komoly lendületben vagyunk!" – hangsúlyozta Christian Scherer, hozzátéve: "Büszkén mondhatom, hogy ma már 735 üzemanyag-takarékos Airbus repülőgép repül, megnyitva az utat az alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású jövő felé. A ma elnyert megrendelések támogatnak minket abban, hogy a holnap még innovatívabb és fenntarthatóbb megoldásaiba fektessünk be."
2023-as átadási darabszámok
*Az Aeroflot két Airbus A350-900-asának törlése után.
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi feladatot kapott a Schneider Electricnél Siliga Tünde
- A személyes jelenlétet előtérbe helyező, hibrid munkarendet vezet be az SAP Magyarországon is
- A YouGov felvásárolja a CPS GfK-t
- Együttműködési megállapodást kötött a Delta és az evosoft
- Egyesült a WTS Klient és a Finacont
- Új fokozatba kapcsolt Magyarországon a Schneider Electric
- Ismét bekerült a DJSI World indexbe az LG
- Magyar vállalkozás válhat a közép-európai térség legerősebb piaci szereplőjévé
- A Kyndryl a 2023-as év Felelős Munkaadója Magyarországon
- 130 éves lett a Pátria Nyomda
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.