Airbus kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: Airbus
Jelentősen nőtt az Airbus Helicopters-től megrendelt légijárművek száma 2023-ban
Az Airbus Helicopters az elmúlt évben lemondások nélkül számolva 410 helikopter gyártására kötött szerződést, ami a könnyű és közepes méretű, kéthajtóműves gépek piacának fellendülését mutatja. A megrendelések 47 ország 179 ügyfelétől érkeztek. A vállalat 2023-ban 346 helikoptert gyártott le és adott át a megrendelőknek, ami előzetes számítások szerint a polgári és félállami szektorban 54 százalékkos részesedést jelent.
Jelentősen növelte átadott repülőgépeinek számát az Airbus 2023-ban
Az Airbus a nehézségekkel teli, komplex üzemelési környezet ellenére összesen 735 kereskedelmi repülőgépet adott át az üzemeltetőknek, 87 javarészt légitársasági ügyfélnek. A vállalat a lemondások nélkül számolva 2319 repülőgép gyártására szerződött – a lemondásokkal együtt pedig 2094-re, így az év végén az Airbus teljes rendelésállománya 8598 példány volt.
Az Airbus új automata pilótatámogató technológiákat tesztel
Az Airbus leányvállalata, az Airbus UpNext új, automata pilótatámogató technológiák tesztelését kezdte meg egy Airbus A350-1000-es repülőgépen. A DragonFly nevet viselő tesztgépen olyan berendezéseket fejlesztenek, amelyek egyebek között akkor nyújtanak segítséget, ha az egyik pilóta szolgálatképtelenné válna. Emellett automata landolást tesznek lehetővé, illetve a földi gurulást és a repülési magasságon történő útvonalmódosítást is könnyebbé teszik. A tesztelők fő feladata, hogy megvizsgálják a repülés további automatizálásának lehetőségeit és helyénvalóságát. Az elsődleges cél ezekkel az új technológiákkal a repülés biztonságának növelése, és a repülőgép üzemeltetésének hatékonyabbá tétele.
Az Airbus szállítja a jövő EDR-jét Franciaországban
Az Airbus és a Capgemini konzorciumát választotta ki a francia belügyminisztérium, a készenléti szervezetek – azaz a Rendőrség, Csendőrség, Tűzoltóság, határőrizeti és más polgári biztonsági erők – új, rugalmas, biztonságos, szélessávú rádióhálózatának kiépítésére. A Réseau Radio du Futur, vagyis a jövő Egységes Digitális Rádióhálózata Franciaország úttörő projektje, hiszen kulcsfontosságú az ország készenléti szerveinek modernizálásában: XXI. századi digitális képességet ad az érintett alakulatok kezébe, magas rendelkezésre állás és kiemelt biztonság mellett.
Több mint 160 új Airbus repülőgépet rendel az Air France-KLM
Az európai repülőgépgyártóval kötött megállapodás értelmében 100 Airbus A320neo családba tartozó gépre adott le rendelést a csoport, további 60 példány lehívására pedig opciós jogot szerzett. Ezek a repülőgépek a KLM, illetve a diszkont Transavia holland és francia vállalatánál állnak szolgálatba.
Az easyJet partnere elkezdi az elektromos hajtóművek fejlesztését
Európa vezető légitársasága még novemberben írta alá a megállapodást, miszerint az Airbusszal és partnerével, a Wright Electronic elkezdi az elektromost meghajtású repülőgépek tervezését. A közelmúltban történt bejelentés szerint a Wright amerikai fejlesztő cég egy 186 ülőhelyes elektromos meghajtású gép megvalósításán dolgozik, amelyet a szárazföldön 2021-ben, a levegőben pedig 2023-ban tesztelnek majd.
A Fujitsu első díjat nyert az Airbus versenyén
A Fujitsu első díjat nyert a piacvezető globális repülőgépgyártó vállalat, az Airbus SE által a legpontosabb automatikus MI-alapú rendszer fejlesztésére kiírt versenyben.
A GEFCO újrafelhasználható konténereiben szállítják az Airbus repülőgépalkatrészeit is
A GEFCO, a multimodális ellátási lánc megoldások globális szereplője megállapodást kötött az Airbus-szal, hogy a globális piacvezető repülési és űrkutatási vállalat működése, ellátási lánca még zöldebbé és környezettudatosabbá váljon. A GEFCO több mint 30 éves tapasztalattal rendelkezik az újrafelhasználható csomagolások terén. Erre a tudásra építve az Airbus fokozatosan lecseréli eldobható, nem újrahasznosítható csomagolóanyagait, környezettudatos, újrafelhasználható és összecsukható konténerekre. Az együttműködés bizonyíték a két vállalat elkötelezettségére a legszigorúbb környezetvédelmi előírások irányába, mindemellett az új megoldás a légiközlekedési szektor hatékonyságának javulásához is hozzájárul.
A készenléti szervek sem maradnak ki a digitalizációból
Míg egy átlagos okostelefon-felhasználó számára a virtuális és kevert valóság vagy a mesterséges intelligencia ma már számos alkalmazásban hozzáférhető és használható, a készenléti szervek ennél jóval régebbi technológiákkal dolgoznak a magyar polgárok védelméért nap mint nap. Ezt a digitális szakadékot hivatott áthidalni az Airbus Critical AppChallenge Hungary fejlesztői verseny: a résztvevők olyan applikációkat fejlesztettek a készenléti szervek speciális okostelefonjára, a Tactilon Dabatra, melyek a magyar rendőrség, mentők, tűzoltók és egyéb szervek munkáját segíthetik a jövőben. A díjazott fejlesztések között van például a terepi felderítést és az eltűnt személyek keresését támogató applikáció is.
Fejlesztői versenyt hirdet Magyarországon az Airbus
Hazai készenléti szervek által használt appok fejlesztésére hirdet versenyt az Airbus DS SLC. A tét 1500 dollár csapatonként és a piacra lépés lehetősége.
Bemutatkozott az Airbus drónfutára
Sikeres repülési bemutatót tartott a szingapúri egyetemen az Airbus Helicopters csomagszállító drónja: a Skyways egy postai küldeményt kézbesített. A hamarosan kezdődő tesztidőszak során a szerkezet az egyetemi kampuszon teljesít majd futárszolgálatot.
Magyar céget is kiválasztott az Airbus fél éves innovációs programjához
Az innovatív légi navigációs alkalmazást, az Aero Glasst fejlesztő magyar cég csatlakozhatott a világ piacvezető repülőgépgyártója, az Airbus innovációs programjához, az Airbus BizLabhez. A program lehetőséget ad arra, hogy a legígéretesebb új fejlesztések az Airbus innovációs ökoszisztémájának segítségével minél előbb piacra kerüljenek.
3D-nyomtatású alkatrészek az Airbus hajtóművében
Ezen a héten emelkedett először a levegőbe az a következő generációs Airbus A320neo utasszállító gép, amelyet két, 3D-nyomtatású alkatrészeket és új, korszerű anyagokat is tartalmazó LEAP sugárhajtómű emelt a magasba.
Cikkgyűjtő
További híreink
CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja
Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód
A Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Kar tizennegyedik alkalommal rendezte meg Magyarország egyik legjelentősebb informatikai megmérettetését a BEBRAS (motiváció és gondolkodás az informatika területén) nemzetközi mozgalom részeként. Az e-HÓD online versenyen a szervezők hagyományosan öt korcsoportban, a 3-4. osztályos kishódoktól egészen a 11-13. osztályos seniorokig várták a versenyzőket.