GE kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: GE
Digitális Témahét a GE Digitalnál
A Témahét alatt GE Digital, mint támogató vállalat szakmai partnerével, az Abacusan Stúdió Oktatásszervező Nonprofit Kft-vel közösen összesen közel 300 diáknak biztosít lehetőséget Budapesten személyesen, a vidéki iskolák esetén pedig e-learning technológia segítségével, hogy megépíthessék és beprogramozhassák saját robotjukat.
Magyar fizikus nyerte a GE globális kódfejtő versenyét
Szabó Zoltán, a 29 éves magyar fizikus nyerte a GE globális informatikai versenyét, amelyben a GE legokosabb számítógépeinek beszélgetését kellett megfejteniük a résztvevőknek.
A GE bővíti Ipari Internetbe fektetett beruházását az európai ipar digitalizálásának ösztönzésére
A vállalat 250 új munkahelyet teremtő digitális irodát nyit Európában, valamint szélesebb körű hozzáférést biztosít a Predix ökoszisztémához ügyfelei számára.
A tengerből is ihatunk vizet a GE miniatürizált, 3D-nyomtatott gépének segítségével
A GE Global Research (GRC) kutatói az USA Energiaügyi Minisztériumával együttműködve egy olyan szuperhatékony sótalanító berendezés kifejlesztésén dolgoznak, amely az emberi tenyérben is elfér.
Fehérje és szoftverek a GE kombinációja a rákellenes gyógyszerek előállításában
A GE olyan digitális megoldások fejlesztésén dolgozik, melyek segítségével a ritkább betegségek személyre szabott kezelése is megoldhatóvá válik a jövőben.
A szív titkai 4D-ben
A világon először teszi lehetővé a szív 4D-s vizsgálatát a GE új szoftvere, mely DVD-nyi mennyiségű adat tárolására és elemzésére képes egyetlen másodperc alatt, valós időben.
Szoftverközpontot bővít Szegeden a GE Healthcare
A Tisza-parti városban a közeljövőben két új csoport kezdi meg munkáját - jelentette be Vámos Tamás, a GE Hungary Kft. ügyvezető igazgatója kedden a helyszínen.
3D-nyomtatású alkatrészek az Airbus hajtóművében
Ezen a héten emelkedett először a levegőbe az a következő generációs Airbus A320neo utasszállító gép, amelyet két, 3D-nyomtatású alkatrészeket és új, korszerű anyagokat is tartalmazó LEAP sugárhajtómű emelt a magasba.
Az isteni részecske nyomában
A svájci hadronütköztető több évnyi technikai fejlesztés után ismét munkába állt, hogy az univerzum titkait kutassa. Többek közt az ősrobbanást követő állapotokat és a Higgs-bozont, az ún. „isteni” részecskét kutatják.
Sugárhajtómű 3D nyomtatással
A GE sugárhajtóművei mostantól 3D nyomtatással készült alkatrészekkel emelik a magasba az utasszállító gépeket.
A digitális patológia nyugdíjba küldi a mikroszkópot?
A GE Healthcare, a Pittsburgi Orvostudományi Egyetem és az Omnyx LLC szakemberei olyan digitális rendszerek kifejlesztésén dolgoznak, amelyek lehetővé teszik a patológusok számára a szövetmintákról és betegéletútról készült digitális szkennerképek készítését. Az új technológiával 13%-os laboratóriumi hatékonyságnövekedés érhető el.
Az unalmas feladatokat is ellátja az új gyártórobot
A Rethink Robotics Baxter néven egy együttműködő robotot fejlesztett, amely olyan, unalmasnak ígérkező feladatot is teljesít, amelyre az ember nem szívesen vállalkozik. A Baxtert világszerte több GE Healthcare gyárban is tesztelték már különböző munkafolyamatokon, például olyanokon, amelyek a gépkezelőket túl sok stressznek és monotonitásnak teszik ki.
Kibernetikus agyforradalom - hol ér véget az ember és hol kezdődik a gép?
A GE kutatói most az agy által a test irányítására használt jelzések dekódolásán dolgoznak. Céljuk egy olyan külső eszköz kifejlesztése, amelyik az agyi jelzéseket utánozza és helyreállítja a motoros irányítást.
Drónok támadása
Rengeteg start-up cég foglalkozik kereskedelmi célokra hasznosítható drónok fejlesztésével. A felhasználásuk széleskörű: mezőgazdasági felügyelet, bányászat, kutatási és mentési műveletek során is alkalmazzák őket. A GE fogyasztói a vezetékek és az elektromos hálózat felügyeletére, vasútvonalak ellenőrzésére és számos egyéb területen tudnák hasznosítani a drónokat.
Agybalátó sisak az agyi működészavarok leküzdéséhez
A GE Global Research olyan modern technológia kifejlesztésén dolgozik, amely lehetővé teszi a mozgásban lévő betegnél a sejtszintű, összetett biológiai struktúrák vizsgálatát. A fejen viselhető, szuperérzékeny agyszkenner segít az agyi működészavarok és rendellenességek, mint például az Alzheimer-kór, autizmus és agyrázkódás felismeréséban, kezelésében és megelőzésében.
Chipetnyi erő a GE mérnökeitől
A GE Global Research kutatói új módozatokat dolgoztak ki az energiagazdálkodási chipek előállítására, amely forradalmasíthatja a teljesítményelektronikai ipart. A chipek segítségével a vonatok, repülők és személygépkocsik működése akár tíz százalékkal hatékonyabb lehet, az adatközpontok ökológiai lábnyoma 5%-kal csökkenhet.
Okoskancsó a GE műhelyéből
Egyre bátrabban és kalandvágyóbb szemmel tekintünk az otthoni háztartási gépekre. A GE egy nyílt forrású innovátorral együttműködésben új generációs hűtőszekrények és egyéb háztartási kisgépek kifejlesztését tűzte ki célul. Az együttműködés gyümölcseként megszületett az első termék, a SmartPitcher okoskancsó.
A GE Nietzsche elméletét teszteli
„Ami nem öl meg, az erősebbé tesz” – vallotta Friedrich Nietzsche. Ezt az elméletet teszi próbára Joseph Vinciquerra, a GE Globális Kutatóközpont Anyagfeldolgozó- és Tesztelő Laboratóriumának vezetője.
Közép-Európa legnagyobb innovációs versenyének döntője zajlott Budapesten
Közép-Európa legnagyobb innovációs versenye, a NASA és Google által alapított amerikai egyetem, a Singularity University harmadik alkalommal meghirdetett regionális Global Impact Competition (GIC) döntője zajlott kedden Budapesten a Desing Terminál szervezésében - olvasható közleményükben.
Ipari internettel a költséghatékonyabb repülésért
A GE kihirdette az Industrial Internet Flight Quest elnevezésű, a repülési útvonalaknak az ipari internet alkalmazásával történő optimalizálását célzó verseny második fordulójának győzteseit. A GE becslése szerint, ha a világon minden menetrendszerinti repülőjárat csak 10 mérfölddel csökkenteni tudná repülési útját, a légitársaságok évente akár 360 millió gallonnal csökkenthetnék üzemanyag-fogyasztásukat.
Cikkgyűjtő
További híreink
Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat
Idén 20. alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat, rekordszámú, 83 videós és fotós pályázat érkezett, melyek közül a zsűri öt videós és egy fotós alkotást díjazott, továbbá a Yettel különdíjjal ismert el egy videós alkotást. Az idei díjakat többek között a Telex, a 24.hu, a Szabad Európa és az RTL újságírói kapták.
Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
Meghosszabbítja a jelentkezési határidőt ’Az Év Honlapja’ pályázat, amely évről évre megmutatja a hazai digitális világ legjobbjait! A pályázat új nevezési határideje: 2024. december 15. éjfél! Még van lehetőség a vállalatok és kreatív ügynökségek számára, illetve mindazoknak, akik friss projektjeiket és egész éves munkájuk termését meg szeretnék mutatni a közönségnek és a zsűrinek.