Magyar biotech startup került be az AWS globális AI programjába
Az Amazon Web Services (AWS) bejelentette, hogy a mesterséges intelligenciával rákellenes megoldásokat kutató biotech céget, a Turbine-t, egyetlen magyarként beválasztották az AWS Global Generative AI Accelerator 10 hetes programjába, amelybe globálisan mindössze 80 vállalkozás került be idén.
Az AWS 230 millió dolláros globális kötelezettségvállalásának részeként az AWS Generative AI Accelerator program AWS-krediteket, mentorálást és oktatást biztosít a startupoknak, különösen a korai szakaszban lévő vállalatoknak, hogy előmozdítsák a mesterséges intelligenciát (AI) és a gépi tanulást (ML) érintő technológiáik fejlesztését. A résztvevők hozzáférést kapnak az AWS számítási, tárolási és adatbázis technológiáihoz, valamint az AWS Trainiumhoz és az AWS Inferentia2-hez, amelyek energiatakarékos AI chipeket és nagy teljesítményt biztosítanak a teszteléseikhez.
A 10 hetes program során a résztvevőket üzleti és technikai mentorokkal párosítják össze az általuk képviselt iparáguk alapján. Az akcelerátorba beválasztott startupok akár 1 millió dollár AWS kreditet kapnak, hogy építsék, tréningezzék, teszteljék és elindítsák generatív AI megoldásaikat. A krediteket az Amazon SageMaker használatára is fel lehet használni, amely segít a vállalatoknak saját alapmodelljeik (FM) létrehozásában, tréningezésében, valamint lehetőséget nyújt generatív AI alkalmazások építésére az Amazon Bedrockon keresztül.
A programba beválasztott magyar biotech cég, a Turbine úttörő megközelítést alkalmaz a rákkutatásban. A szimulációt gépi tanulással kombinálja, modellezi, hogyan lépnek kölcsönhatásba a jelátviteli fehérjék és jellemzik a sejtszintű rákos viselkedést, valamint a kezelésre adott választ vagy ellenállást. A platformjuk lehetővé teszi a gyógyszerhatások szimulálását olyan vegyületekkel, amelyek talán még nem is léteznek, és olyan sejtekre, amelyek esetleg laboratóriumi teszteléshez nem elérhetőek.
Kapcsolódó cikkek
- Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
- Szenzációs eredmény a Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpián
- Kell-e a digitalizáció és az MI a cégekben, vagy divatos pénzkidobás?
- Techóriások özönlöttek a Városligetbe
- Világszerte elismert vezetőkkel indít úttörő mesterséges intelligencia szolgáltatást az EY Magyarország
- Adatvezérelt, AI-alapú ügyfélélmény és döntéshozatal: a GBS jövője
- Nem féltik az állásukat a ChatGPT-től a magyar újság- és szövegírók
- A Lenovo úttörő AI-vezérelt készülékeket mutatott be az Innovation World 2024-en
- Az IFA 2024-en a HONOR, a Qualcomm és a Microsoft újradefiniálta a mobilos AI-t
- Nem elég használni az MI-t, ismerni is kell a veszélyeit
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.