Az Axelero cáfolja a szerverei ellen elkövetett hackerakciót
A kérdéses weboldal bevezetőjében leírtak számos tárgyi tévedést és csúsztatást tartalmaznak, hiszen a közzétett "adatok" dátuma idején a vállalatnak nem volt 130 000 előfizetője, a közelmúlt híre nem az Axelero szervereiről, hanem a Freemail szerveréről szólt, a vállalat cégformája 2000 szeptember 1. óta, azaz több, mint egy éve nem Kft., hanem Rt. és így tovább. Az adatok is csúsztatnak, hiszen például a közölt router-adatok egy ISDN-routertől származnak, amely nem a hozzáférés-biztosításhoz tartozó eszköz, hanem egy tesztkészülék volt, amelyet annak idején cégen belül és kívül egyaránt többen teszteltek. Csúsztatás a jelszavak közzététele is, hiszen az itt közzétett "jelszavak" kódoltak, bejelentkezésre nem alkalmasak, csak dekódolás után, ami viszont közvetlenül nem lehetséges.
Az oldalon szereplő adatok minden bizonnyal az Axelero lejáratását célozzák, ugyanakkor irrelevánsak - semmilyen lényeges, bárki ellen felhasználható információt nem tartalmaznak, ezért minden előfizetőnket továbbra is teljes biztonságban tudjuk. Ha valaki ennek ellenére is aggódna, egy egyszerű jelszócserével megnyugtathatja magát.
Az Axelero egyenlőre nem döntött sem arról, tesz-e rendőrségi feljelentést, sem arról, kéri-e az Extrát az oldal törlésére. A vizsgálat lezárulta után a vállalat tájékoztatja az érdeklődőket.
Kapcsolódó cikkek
- A hétvégén feltörték a NASA szervereit
- Az új Panda Antivírus Platinum 7.0 erőddé alakítja PC-jét
- Szakértők szerint megbukott a Microsoft biztonsági kezdeményezése
- Biztonsági rés ezúttal a Macromedia-nál
- DoS támadás érte a .info domain rendszerét
- Újabb DDoS támadásokat tesz lehetővé a BIND hibája
- Milliárddolláros kiberbiztonsági programot hagyott jóvá a kongresszus
- Cyber háborúra készülnek az iszlám hackerek?
- Hacker-támadás az MTI-ECO weboldala ellen
- FBI top 20 hibalista