Egyetemi hálózatok: hackerek paradicsoma?
Bár néhány egyetem hatékony biztonsági ellenőrző rendszerrel van ellátva, az egyetemi hálózatok döntő többsége a bővelkedő sávszélesség, a biztonság hiánya, illetve a túlterhelt adminisztrátorok miatt csalogató célpont a hackerek számára - állítja a szakértő.
Dittrich két társával a Washingtoni Egyetemen rengeteget dolgozik a hálózati leállások helyrehozásán, a lebénított számítógépek megjavításán, illetve az illegálisan terjesztett szoftverek, zenék és filmek letörlésén. Elmondása szerint a tiltott forgalomnak azok látják kárát, akik emiatt nem tudják elkészíteni feladataikat a hálózaton.
A szakértő szerint gyakran megesik, hogy a hálózaton kívüli, vagy bizonyos esetekben az egyetemen belüli kalózok lebénítanak gépeket, amelyeket ezután az illegálisan terjesztett anyagok tárolására használnak, de az sem ritka, hogy az egyetemi hálózat gépeit DDoS (Distributed Denial-of-Service) támadásokhoz használják fel a hackerek, vagyis azok segítségével vonják ki a forgalomból a célba vett webszervereket.
Dittrich egyik munkatársa szerint a Washingtoni Egyetem problémája tulajdonképpen általános a felsőoktatási intézmények körében. A névtelenséget kérő adminisztrátor úgy véli, a kialakult helyzet azért is kritikus, mert ha a hackerek az egyetem rendszereit használják az egyes cégek és intézmények elleni támadáshoz, az könnyen pereket eredményezhet.
Kapcsolódó cikkek
- A csalók lopott hitelkártyákkal adakoznak
- Még drágább az adatod
- Sikeresen támadták a Pentagon levelezőrendszerét
- Többszáz betörés az amerikai belbiztonsági tárca hálózatába
- Amerika üzenete Kínának: mi nyerjük meg a cyber-háborút!
- Világméretű zombitámadás
- A céges adatok fele laptop-lopás és hanyagság miatt vész el
- Felhasználói adatokat loptak a PirateBay-ről
- Meghekkelt Vista DreamScene funkció
- A vállalati csaló profilja