A gyártásautomatizálási szabvány atyja Budapesten
Yoshikawa a SZTAKI-ban röviden kifejtette álláspontját a világ jelenleg legnagyobb K+F projektjéről, az ő kezdeményezésére három évvel ezelőtt beindított és már négy kontinensen tizenhárom nagy konzorcium által támogatott Intelligent Manufacturing Systemsről (IMS). A nagy tekintélyű vendég elmondta, hogy a világprojektben részt vevő vállalatok több mint 50%-a nagy gyártóvállalat. Megemlítette, hogy a Virtuális Gyártórendszerek elnevezésű konzorciumnak több mint negyven tagja van a világ öt régiójában. Az IMS-hez az EU programjain keresztül is csatlakozni lehet.
Egy kérdésre válaszolva Yoshikawa kijelentette, hogy Magyarországnak közvetlen csatlakozási lehetősége is van az IMS-hez, ennek jó példáját említette: a Globe One projekt első fázisa éppen most zárult le, az induló második fázisba nekünk is be lehet lépnünk. Yoshikawa, aki a MAP (Manufacturing Automation Protocol) gyártásautomatizálási szabvány atyjának is számít, beszélt a MAP jelentőségéről a gyártóipar hatékonyságában, és arról, milyen szerepet játszik az új évezred küszöbén.
Kapcsolódó cikkek
- ETAPS: magyar jelentkezőket várnak
- 60 milliós szoftvercsomagot adományozott az Autodesk a BME-nek
- VIII. BME 24 órás Nemzetközi Programozóverseny elődöntő
- Még tizenkét napig lehet nevezni a VIII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyre
- Kilenc diák nyert laptopot és mobilinternet-előfizetést a T-Mobile egyetemi pályázatán
- VIII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- Befejeződött a Microsoft WTW ’07 .NET Fejlesztői Versenye
- A világ legjobbjai között a BME és a HP közös kutatási projektje
- Műegyetemi Állásbörze 2007 ősz
- Linux 48 - IBM Szoftver Programozói Bajnokság masszázzsal
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
A dolgozók 83%-a szerint a mesterséges intelligencia javítja munkája hatékonyságát
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.