Internet, 2003 I. negyedév - 7 milliárd forint, egymilliárd perc
A KSH adatai szerint 2003 március végén 585 ezer ISDN-vonal volt üzemben, 63 ezerrel több, mint egy évvel korábban: az idén az első negyedévben 10 ezerrel nőtt ezen vonalak száma. Az analóg vonalak száma egy év alatt 160 ezerrel, az első negyedévben 35 ezerrel csökkent, így a száz lakosra jutó előfizetések száma 35,9-re mérséklődött az előző negyedév végi 36,2-ről, illetve a 2002 I. negyedévi 36,8-ról.
Az idén január-márciusban 31,5 százalékkal nőtt 2002 első negyedévéhez képest a mobil-előfizetések száma: az új ügyfelek 95,6 százaléka a feltöltő kártyát (pre-paid) választotta. A feltöltő kártyás ügyfelek aránya a negyedév végére 78,6 százalékra nőtt, a száz lakosra jutó mobil-előfizetők száma pedig a tavalyi első negyedév végi 53,1-ről 69,8-ra emelkedett.
A vezetékes telefonokról az első negyedévben 833 millió hívást indítottak, 9,8 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban. A vezetékes hálózatokból indított hívások összes időtartama 2,142 milliárd perc volt, 27,1 százalékkal kevesebb a bázishoz képest. A KSH adatai szerint mobilkészülékekről 1,068 milliárd hívást indítottak, 10,9 százalékkal többet, mint az elmúlt év első negyedévében. A mobilkészülékekről indított hívások időtartama 20,1 százalékkal 1,34 milliárd percre emelkedett. A vezetékes hívások átlagos időtartama az első negyedévben 2,6 perc, míg a mobiloké átlagosan 1,3 perc volt.
Az idei év első negyedévében 67 internetszolgáltató működött Magyarországon, szemben az egy évvel korábbi 59-cel. Az első negyedév végén az 503 ezer előfizető 67 százaléka választotta a legalacsonyabb díjszabású modemes-telefonvonali (dial-up) csatlakozási lehetőséget, és az előfizetők mindössze 6 százaléka csatlakozott az internethez ISDN-vonalakon.
Az internetszolgáltatásokból származó nettó árbevétel az első negyedévben meghaladta a 7 milliárd forintot, ami 68 százalékkal haladta meg a 2002 első negyedévit, és 19 százalékkal az előző negyedévit. Az első negyedévben a 369 ezer kapcsoltvonali előfizető 43 millió internetkapcsolatot létesített, amelyek összes időtartama meghaladta az egymilliárd percet: egy kapcsoltvonali előfizető naponta átlagosan 1,4 kapcsolatot létesített, és 31 percet internezett az első negyedévben.
Kapcsolódó cikkek
- Májusban tovább nőtt a szélessávú előfizetések száma
- 2,3 milliárd emberé a 3 milliárd mobil-előfizetés
- KSH: az első negyedévben nőtt a széles sávú internet előfizetés
- A VoIP-szolgáltatások jelentik a legfőbb veszélyt
- Bővült a széles sávú internetezők tábora
- KSH: Tovább nőtt a szélessávú internet-előfizetők tábora
- KSH: előretör a mobiltávközlés és a szélessávú internet
- Júniusban csökkent a telefonvonalak és nőtt az ADSL-hozzáférések száma
- Kevesebb telefonvonal, több ADSL-hozzáférés
- 19 ezerrel csökkent a vezetékes telefonvonalak száma
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.