Tovább bővül az IBM szakmai programja a magyar oktatás részére
A 2003-2005-ös évekre az ELTE Informatikai Karának Adatbázis Tanszéke nyerte el a magyarországi DM program szakmai vezetését. A kelet-európai régióból egyedül Magyarország kapott ilyen lehetőséget.
Az IBM DM programja keretében további szakmai továbbképzés indul az oktatás részére. Ennek a kezdeményezésnek az újdonsága abban rejlik, hogy az eddigi gyakorlattól eltérően nemcsak a felsőoktatás dolgozói és tanulói vehetnek részt a programban, hanem bármilyen oktatási intézmény tanárai és diákjai is. A most szeptemberben induló tanfolyamok IBM DB2 "diákjai" különböző felsőoktatási intézmények tanárai, diákjai. Amennyiben sikeresen vizsgáznak az IBM DB2-es tanfolyamon, ők is lehetnek a következő DB2 vizsgára felkészítő tanfolyamok oktatói.
Azok a tanfolyami oktatók pedig, akik sikeresen felkészítettek ezen a területen tevékenykedő 20 főt, további ingyenes oktatáson vehetnek részt. Az ingyenes oktatási kurzus akkor indul el, ha legalább 15 ilyen személy létezik. További 20-20 személy sikeres vizsgája után további ingyenes tanfolyamok lesznek elérhetők. Az oktatás témaköre kezdetben elsősorban az adatbázis területet érinti, amely hamarosan kiegészül az IBM WebSphere, majd később az összes többi IBM szoftver-és hardvertermékkel.
A jelenleg angol nyelvű, iterneten keresztül történő vizsga az oktatás területén tevékenykedők részére ingyenes a 2003/2004-es tanévben, és az ország területén bárhol kérhető. 2006-tól az a felsőoktatási intézmény kapja a DM program szakmai vezetésének jogát az ELTE után, amelynek a dolgozói, tanulói elsősorban a legtöbb IBM-izsgát gyűjtötték össze. Vizsgára jelentkezni, illetve e tárgyban további információk után érdeklődni az attila_andresi@hu.ibm.com e-mail címen lehet.
Kapcsolódó cikkek
- IBM: SOA témájú nemzetközi konferencia Budapesten
- SharePoint portál az ELTE-n
- Elektronikus tananyag-piactér és a digitális könyváruház indul
- Cell Broadband Engine technológia oktatása a BMF-en
- SPSS-labor az ELTE Társadalomtudományi Karán
- Az oktatásban is előretör a Linux
- Mesterképzések a BMF-en
- Innovációs Nap az Eötvös Loránd Tudományegyetemen
- Roma tehetséggondozó program IBM támogatással
- Ösztöndíj diákoknak: A jövő Nobel-díjas fizikusa
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!