Az Oracle bejelentette új 10g termékcsaládját
Az Oracle9i Application Server egy csomagba integrálja a J2EE és a számítóhálózatok teljes körű támogatását, a nagyvállalati portálszoftvert, a nagy sebességű gyorsítótárazást, az operatív üzleti adatelemzéshez szükséges business intelligence eszközöket, a gyors alkalmazásfejlesztési környezetet, az alkalmazások és üzleti folyamatok integrációját, a vezeték nélküli szolgáltatásokat, a webszolgáltatásokat és az egyéb funkciókat.
A hagyományos informatikai infrastruktúrákban a szervezet számítógépes erőforrásai és szoftverei nehezen integrálható és felügyelhető, egymástól elkülönülő „szigetek" közt oszlanak meg. A rendszerek kapacitását olyan csúcsterhelésekhez méretezték, amelyek ténylegesen csak negyedévente vagy évente egyszer jelentkeznek. Ennek következtében az informatikai infrastruktúra hatékonysága gyakran igen alacsony.
Az Oracle Database 10g minden környezetben rendkívül hatékonyan működik, a kis kiszolgálóktól a legnagyobb SMP-szerverekig és a fürtözött rendszerektől a vállalati számítóhálózatokig. Különleges képessége, hogy az összes adatformátumot natív módon kezeli, a hagyományos üzleti adatoktól az OLAP-ig vagy az XML-dokumentumoktól a térinformatikai adatokig. Ezáltal ideális eszköz az online tranzakciófeldolgozási, operatív üzleti adatelemző, adattárházas és tartalomkezelő alkalmazások hátterének kialakításához.
Egyre több ügyfél fedezi fel és aknázza ki a számítóhálózatok kínálta költségmegtakarítási lehetőségeket és teljesítményjavulást. Ez az új megközelítés több fontos technológiai trend konvergenciájának köszönhető, például az olcsó, tömegcikknek számító szabványos hardverek alkalmazásának, illetve a szerverek fürtözött rendszerekbe való összevonásának. Ennek ellenére az új számítóhálózatos környezetek igencsak megnehezítik a hagyományos felügyeleti eszközökkel dolgozó rendszergazdák munkáját. Az Oracle Enterprise Manager 10g pontosan ezekre a felügyeleti igényekre nyújt választ automatizált felügyeleti funkcióival, amelyek teljes képet adnak a vállalat számítástechnikai infrastruktúrájáról. A rendszergazda előírhatja a rendszer hatékony és biztonságos működéséhez szükséges felügyeleti szabályokat és szolgáltatási szinteket, és az aktuális üzleti követelményekhez igazíthatja a meglévő hardvereszközök és alkalmazások feldolgozási kapacitását, kiegyenlítve a terhelésingadozásokat. Ezáltal mindig az elérhető legmagasabb szolgáltatásminőséget biztosíthatja.
Kapcsolódó cikkek
- Grid-index: Magyarország gyengébb a közepesnél
- Toplink: akár tízszeres sebességnövekedés nagymennyiségű adatlekérdezéseknél
- Ingyenes adatbáziskezelő az Oracle-től
- Új PeopleSoft és TimesTen szoftververziók az Oracle-től
- Az OTP tranzakciós adattárháza a világelsők közt
- Oracle: első hely és világrekord az egy, három és tíz terabájtos mérettartományban
- Oracle: adatbázis-kezelők menedzsment eszközei
- Elérhető a Novell SUSE Linux Enterprise Server 9
- Földrajzi adatbázisok - Oracle szoftverekkel
- Vezető helyen az Oracle a modern relációs adatbázis-kezelők piacán
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.