Közelebb kerül egymáshoz a BIOS és a Windows
A Microsoft kiterjesztette együttműködését a BIOS-ok fejlesztésével
foglalkozó Phoenix Technologies-szel, ugyanis a redmondi óriásvállalat
nem titkoltan sokkal közelebb szeretné hozni egymáshoz a PC-k egyik
legfontosabb elemét, a BIOS-t, valamint a Windows operációs rendszert.
A bejelentés kapcsán szó esett a CSS-ről (Core System Software), mely nem más mint egy a Phoenix Technologies által fejlesztett következő generációs BIOS (Basic Input/Output System). A CSS technológia minden eddiginél szorosabb integrációt tesz lehetővé az operációs rendszer, valamint a hardvereszközök között, így például segítségével a rendszergazdák akár távolról is könnyedén figyelemmel kísérhetik a rájuk bízott számítógépek hardveres jellemzőit.
A Microsoft munkatársai hangsúlyozták, hogy az új generációs BIOS-oknak egyszerűbbé és egyben sokkal megbízhatóbbá kell tenniük a személyi számítógépeket. A BIOS-t illetően olyan alapvető változtatásokat kell végrehajtani, melyek révén az asztali számítógépek, a szerver-rendszerek és a hordozható számítógépek is könnyebben üzembe helyezhetők, illetve kezelhetők lesznek - nyilatkozta Tom Phillips, a Microsoft Windows Hardware részlegének vezérigazgatója, majd hozzátette, hogy a Phoenix Technologies előrehaladott fejlesztéseket folytat az üggyel kapcsolatban. Phillips elmondta, hogy a Microsoft a Windows-os DRM szolgáltatásokat a korábban Palladium kódnevet viselt NGSCB-n (Next Generation Secure Computing Base) keresztül kívánja összeházasítani a hardveres megoldásokkal.
Kapcsolódó cikkek
- Kritikus fontosságú Windows-, Office-, Excel-javítások érkeznek
- Június 30-ig még olcsóbbak a Microsoft magyar nyelvű termékei
- 15 rést javít a Microsoft 6 biztonsági frissítése
- Négy kritikus javítás kiadására készül a Microsoft
- Több előzetes részlet a Microsoft-frissítésekről
- A Windows-frissítőt használják ki hackerek
- Dollármilliárdos Microsoft-Lenovo szoftverüzlet
- 5 Microsoft biztonsági frissítés kedden
- A MS kurzorjavítás Realtek audióproblémákhoz vezethet
- Letölthető a Windows kurzorhiba javítása
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.