Közelebb kerül egymáshoz a BIOS és a Windows
A Microsoft kiterjesztette együttműködését a BIOS-ok fejlesztésével
foglalkozó Phoenix Technologies-szel, ugyanis a redmondi óriásvállalat
nem titkoltan sokkal közelebb szeretné hozni egymáshoz a PC-k egyik
legfontosabb elemét, a BIOS-t, valamint a Windows operációs rendszert.
A bejelentés kapcsán szó esett a CSS-ről (Core System Software), mely nem más mint egy a Phoenix Technologies által fejlesztett következő generációs BIOS (Basic Input/Output System). A CSS technológia minden eddiginél szorosabb integrációt tesz lehetővé az operációs rendszer, valamint a hardvereszközök között, így például segítségével a rendszergazdák akár távolról is könnyedén figyelemmel kísérhetik a rájuk bízott számítógépek hardveres jellemzőit.
A Microsoft munkatársai hangsúlyozták, hogy az új generációs BIOS-oknak egyszerűbbé és egyben sokkal megbízhatóbbá kell tenniük a személyi számítógépeket. A BIOS-t illetően olyan alapvető változtatásokat kell végrehajtani, melyek révén az asztali számítógépek, a szerver-rendszerek és a hordozható számítógépek is könnyebben üzembe helyezhetők, illetve kezelhetők lesznek - nyilatkozta Tom Phillips, a Microsoft Windows Hardware részlegének vezérigazgatója, majd hozzátette, hogy a Phoenix Technologies előrehaladott fejlesztéseket folytat az üggyel kapcsolatban. Phillips elmondta, hogy a Microsoft a Windows-os DRM szolgáltatásokat a korábban Palladium kódnevet viselt NGSCB-n (Next Generation Secure Computing Base) keresztül kívánja összeházasítani a hardveres megoldásokkal.
Kapcsolódó cikkek
- Kritikus fontosságú Windows-, Office-, Excel-javítások érkeznek
- Június 30-ig még olcsóbbak a Microsoft magyar nyelvű termékei
- 15 rést javít a Microsoft 6 biztonsági frissítése
- Négy kritikus javítás kiadására készül a Microsoft
- Több előzetes részlet a Microsoft-frissítésekről
- A Windows-frissítőt használják ki hackerek
- Dollármilliárdos Microsoft-Lenovo szoftverüzlet
- 5 Microsoft biztonsági frissítés kedden
- A MS kurzorjavítás Realtek audióproblémákhoz vezethet
- Letölthető a Windows kurzorhiba javítása
Már több mint 600 iskola használja az egyik leginnovatívabb magyar matekoktatási platformot
A 2024/2025-ös tanévtől a mateking teljesen ingyenessé tette a tanórai használatot az általános és középiskolákban dolgozó matematikatanárok számára. Eddig a hazai iskolák közel hetede csatlakozott, és csaknem 6000 tanár kapott már hozzáférést az oktató platformhoz, amely a hagyományos tantermi tanítást kiegészítve nyújt izgalmas, innovatív oktatási megoldásokat.
Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Az ABB bemutatja új márkapozicionálását: “We help industries outrun – leaner and cleaner” („Segítünk az iparágaknak, hogy túlszárnyalják korábbi eredményeiket – gazdaságosabban és tisztábban működve”), ezzel megerősítve a vállalat fejlődésének következő fázisát, mint az elektrifikáció és automatizálás vezetője a sikeres átalakulási időszak után. Az új szlogen azt fejezi ki, amiről az ABB ismert szeretne lenni ügyfelei körében.
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.