Microsoft Momentum: Sonar, Ultrasound és egyebek a W2K3 szerverekhez
A Microsoft a New Orleansban rendezett Momentum konferencián hozta nyilvánosságra a Windows 2003 Server termékcsaládhoz kidolgozott két új hibakereső és -elhárító eszközét, amelyeknek a fedőneve jelenleg a főcímben megadott, és a kiegészítő szerverszolgáltatások részét képezik.
AWSS máris letölthető, míg az SCW az év végére lesz kész. Az SCW arra használható, hogy a rendszergazdák könnyedén ki tudják kapcsolni az éppen működtetni nem kívánt szerverfunkciókat. Az iSCSI RC1 állapotban van, és a mostanában terjedő iSCSI eszközök kezelését oldják meg a W2K3 szerverekben.
Ezek még csak apróbb cseppek a Microsoft W2K3 szerver-útitervéből. 2004 első felében kerül elő a digitális adatok jogtiszta kezelésének szánt Right Management Services végleges változata (az előzetes már most is elérhető), valamint a Software Update Server (SUS) 2.0 automatizált rendszerkarbantartó szoftver a rendszergazdáknak, lényegében a Windows Update helyi, világhálótól és Microsoft letöltőhelytől is függetleníthető alkalmazásához. A rendszergazdák ezzel a céghálózaton, alkalmas házirendi előírásokkal, a korábbiaknál is egyszerűbben tarthatják majd kézben a szoftverjavítások terjesztését.
A SUS 2.0-ra támaszkodva a Microsoft rátér a folyamatos frissítési technológia alkalmazására. Nem csak a kliensek körére kidolgozott Windows Update filozófia szerint, ahol még mindig vannak nagyobb hibajavító kiadások, továbbá ténylegesen csak az eltérések foltozását megoldó javításokat fognak készíteni, a letöltési idők csökkentésére, és ezzel a frissítések gyorsítására. Ugyanakkor a szerverfunkciókat bővítő eszközöket ezután nem keverik hozzá egy-egy frissítéshez, nem kell azokra várni. Függetlenül letölthetők, a cégigények szerint.
További kiegészítő szervertámogató eszközök tervei is napvilágra kerültek a bemutatón. Ilyen például az Active Directory Application Mode (ADAM) címtárkezelő szolgáltatások, valamint a hozzá csatlakozó Directory Services Markup Language (DSML) címtárkezelő nyelvi eszköz.
Emlékeztetőül, a kiegészítő szerverszolgáltatások már korábban, 2003 áprilisában kibocsátott tagjai: Automated Deployment Services (ADS), Group Policy Management Console és az Identity Integration Feature Pack.
Kapcsolódó cikkek
- Kritikus fontosságú Windows-, Office-, Excel-javítások érkeznek
- A Microsoft házon belül teszteli új szerverszoftverét
- Június 30-ig még olcsóbbak a Microsoft magyar nyelvű termékei
- 15 rést javít a Microsoft 6 biztonsági frissítése
- Négy kritikus javítás kiadására készül a Microsoft
- Emberközpontú üzleti rendszerek dinamikus informatikai környezetben
- Több előzetes részlet a Microsoft-frissítésekről
- A Windows-frissítőt használják ki hackerek
- Dollármilliárdos Microsoft-Lenovo szoftverüzlet
- A Windows Server "Longhorn" már Beta 3 verzióban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.