Mobil vagy PC?
A mobilhálózati böngészés, különösen a World Wide Web és az arra épülő, ma még jórészt vezetékes telefonhoz kötött szolgáltatások használatáig még több akadályt is vennie kell az iparágnak. Kevesebb gondot okoz a fejlesztőknek a billentyűzet vagy a kisméretű képernyő beépítése - erre már ma több példát látunk -, az élvezhető minőséget biztosító adatátviteli sebesség elérése viszont már nehezebb feladat.
Különböző technológiai megoldásokkal a GSM 900-as és DCS 1800-as hálózatokat is a jelenlegi, másodpercenként 9,6 kilobites adatátvitelnél nagyobbra készülnek feltornázni. Áttörést azonban a 2002-2003 körül induló - GSM-szabványt váltó - harmadik generációs rendszerek hozhatnak. Ezek adatátviteli sebessége már elérheti a másodpercenkénti 2 megabitet, ami a mai telefonvonalak nyújtotta szolgáltatásnál is sokkal gyorsabb.
A rohamos fejlődés első jeleként az internethez már kapcsolódó, úgynevezett WAP technológiát alkalmazó médiatelefonok megjelenésére számíthatunk. A piacvezető telefongyártók Nyugat-Európában már az ősszel, illetve a jövő év elején piacra dobják első ilyen készülékeiket, és a mobiltelefoncégek előrejelzései alapján várhatóan Magyarország sem késik néhány hónapnál többet. Ezektől a telefonoktól egyelőre nem várható, hogy a számítógépeket felváltsák, megnagyobbított kijelzőikön keresztül azonban már online kapcsolat alakítható ki különböző internetes adatbázisok és ahhoz kapcsolt szolgáltatások között.
Kapcsolódó cikkek
- Az amerikaiak többsége mozdulni sem tud mobiltelefon nélkül
- A világnépesség feléhez közelít a mobiltelefonok száma
- Villámgyorsan terjed a mobiltelefon a fejlődő országokban
- A föld lakosságának a fele mobilozik
- Mobiltelefon-hiány várható
- 2008-ra az európai telefonhívások fele mobilon történik majd
- Átfogó Nokia-felmérés a mobiltárolási szokásokról
- Van jövője az alapmobiloknak: 200 millió fölött a Nokia 1100
- Több mint tízmillió mobiltelefon-előfizetés
- Kínában rohamosan bővül a mobiltelefon-piac
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Ezt tudja az OMODA autók gyártója, a Chery Group új akkumulátor-technológiája
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.