IHM-HTEC: pályázat és konferencia
Hogyan exportáljunk Amerikába?
A ma megjelent pályázat (amely részletesen a http://www.htec.hu oldalon olvasható) célja, hogy az informatika, a távközlés területén tevékenykedő kis- és középvállalkozásokat hozzásegítse a külföldi - első lépésben az amerikai - piacra történő kilépéshez. Az amerikai piac meghódításához természetesen mindenekelőtt exportképes, magas tudástartalmú termékekre és szolgáltatásokra van szükség, ám emellett egy sor olyan feltételt kell teljesíteni a termék sikeres bevezetéséhez, amely forrásokat és ismereteket igényel. Ez utóbbihoz kíván a pályázat is és a mai konferencia is hozzájárulni.
A szakmai nap egy sajtótájékoztatóval vette kezdetét, amelyen Suhajda Attila, a HTEC ügyvezető igazgatója és Jambrik Mihály, az IHM közigazgatási államtitkára ismertette a Magyar Technológia Központ feladatát és a pályázatot. Ezután - jelen hírünk megjelenésével egyidejűleg - kezdődött a konferencia, amelynek nyitóelőadást Jambrik Mihály tartja, aki azt ismerteti, hogy mivel segíti az IHM az ICT vállalatok versenyképességét, piacra jutását. A délelőtti plenáris ülés további felkért előadói: Bojár Gábor, a Graphisoft elnöke, David Tapper, az IDC programmenedzsere, és Gabor Garai kockázati tőkebefektető, jogi szakértő.
Délután két szekcióban folytatódik a munka, az egyikben a tőkéhez jutási lehetőségekbe avatja be az érdeklődőket Cseterki Imre, az NT Kht. úgyvezető igazgatója és Goszták Árpád, az IKT Rt. ügyvezetője, a másikban Suhajda Attila, a HTEC ügyvezető igazgatója, Sipka Júlia programiroda-vezető és Gönczi András üzletfejlesztési igazgató a HTEC-et mutatják be, és azt, hogy miképp pályázhatnak az amerikai piacra érett vállalkozások.
A szakmai nap konzultációs és kapcsolatépítési lehetőségeket teremtő koktéllal zárul, amelyen Csepeli György, az IHM politikai államtitkára mond zárszót.
Kapcsolódó cikkek
- A szélessáv terjedése fontos versenyképességi tényező
- Szakmai konferencia és ingyenes programok a szélessáv jegyében
- Magyar informatikai vállalatok az amerikai piacon - avagy piacra lépés amerikai és magyar szemmel
- Felkészülés az eContentplus programra
- Közháló - módosították a pályázatokat
- Infokommunikációs csúcstalálkozó Budapesten
- IHM és IVSZ az amerikai és kínai HTEC-irodák működéséről
- Magyar sikerek az uniós IT-fejlesztési programban
- Tizenkétmilliárdos forrás szélessávú fejlesztésekre az elmaradott régiókban
- Magyar Technológiai Központ nyílik Kínában
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!