IBM: gyors, globális üzemfolytonosságot biztosító technológia
Az új IBM TotalStorage Global Mirror for the IBM TotalStorage Enterprise Storage Server (ESS) az IBM adatvédelmi termékcsaládjának részét képezi, melyek segítségével kielégíthetők az ügyfelek üzemfolytonossággal kapcsolatos legfontosabb igényei - a hozzáférhetőség, a folyamatos működés és az adat-helyreállítás.
A Global Mirror forradalmi újításokat alkalmaz az aszinkron PPRC (peer-to-peer remote copy - kölcsönös távoli másolat) technológiában, melyeknek köszönhetően az egymástól több mint 300 km-re lévő tárolólemezeket akár 3-5 másodperc alatt el lehet érni. Az új megoldás nagysebességű távolsági adatátvitelt biztosít az adatok épségének megőrzésével.
A termék nagymennyiségű adat átvitelét teszi lehetővé az informatikai teljesítmény vagy az elérhetőség csökkenése nélkül. A Global Mirror for ESS kivételes teljesítményének eléréséhez tárolórendszerenként csupán két üvegszálas csatornára van szükség, míg a hasonló technológiák legalább négy kapcsolatot igényelnek. Az új technológia segítségével jelentősen csökkenthetők az infrastrukturális és beszerzési költségek.
A Global Mirror képes az üzemfolytonosság fenntartására olyan nagy formátumú alkalmazások esetében is, melyek több tárolórendszert alkalmaznak, vagy adataikat különböző gazdagépeken kezelik. Más termékek nem lennének képesek ilyen teljesítményre speciális szoftver alkalmazása nélkül, amely növeli a költségeket és szükségtelenül bonyolítja az informatikai munkatársak munkáját.
A Global Mirror az újonnan bejelentett TotalStorage termékcsalád egyik kulcsfontosságú eleme.
A termékcsalád olyan alkalmazásokat tartalmaz, melyek integrált és automatikus helyreállítást tesznek lehetővé a gazdagép környezetében. Az említett alkalmazások között megtaláljuk a GDPS/PPRC Hyperswapet, a HACMP/XD-t, az eRCMF-et és a GDS for MSCS-t is. A csomag megvásárlásakor SAP automatizálási, és automata rendszerklónozási lehetőség is az ügyfelek rendelkezésére áll.
Az IBM eServer zSeries rendszereken és a nyílt forráskódú rendszereken egyaránt alkalmazható IBM TotalStorage Global Mirror for ESS 2004 májusában kerül piacra világszerte.
Kapcsolódó cikkek
- "Reflexekkel" bíró autókon dolgozik az IBM
- Tovább megőrizné az adatokat a Google
- 8 GB-os USB-drive a Verbatimtól
- Nyomtatórendszerekre szakosodott az IBM és a Ricoh közös vállalata
- Egyre növekvő kihívásokkal állnak szemben az adatközpontok
- EU-nyomásra csökkenti az adattárolási időtartamot a Google
- IBM: SOA témájú nemzetközi konferencia Budapesten
- IBM pengeszerverek kisvállalkozásoknak
- Az IBM és a HP uralja a szerverpiacot
- IBM, Samsung, Chartered, Freescale, Infineon együttműködés a csipfejlesztésben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.