Cisco konferencia: internetes technológiák a felsőoktatásban

forrás Prim Online, 2004. május 24. 16:12
A Cisco Systems ”Intelligent Information Network - Empowering Learning Environments” című háromnapos nemzetközi szakmai konferenciáján - amely első ízben kerül megrendezésre közép-kelet európai országban - több mint 100 felsőoktatási intézményi vezető vesz részt a világ számos országából. A konferencia feladatának tekinti mindazon lehetőségek feltárását és megvitatását, amelyek révén az internet és az internetes technológiák hozzájárulhatnak az oktatás és a tudományos kutatás fejlesztéséhez.
A résztvevők áttekintik az oktatás helyzetét és megosztják egymással tapasztalataikat a webes megoldások terén. Emellett beszámolnak az e-oktatással kapcsolatos kezdeményezéseikről, amelyek segítenek leküzdeni az idő, a távolság és a társadalmi-gazdasági egyenlőtlenségek okozta korlátokat.

A rendezvény előadói között olyan neves szakemberek szerepelnek, mint dr. Andy DiPaolo, a kaliforniai Stanford Egyetem szakmai továbbképző központjának igazgatója és a műszaki kar dékánhelyettese, Shirley Alexander, a Sidney Műszaki Egyetem oktatási technológiákkal foglalkozó professzora, valamint Richard Staub, az IBM oktatási megoldásokért felelős igazgatója. Emellett a Cisco több kiemelkedő oktatási és technológiai szakértője szólal fel a konferencián.

„A Cisco kapcsolata a felsőoktatással igen régre nyúlik vissza. A vállalatot húsz évvel ezelőtt alapította a Stanford Egyetem tudósainak egy csoportja. A technológia és az internet jelentős kiegyenlítő szerepet tölt be azáltal, hogy szélesebb körben teszi elérhetővé a színvonalas oktatást, a tér és idő korlátainak legyőzésével lehetővé teszi a „oktatást mindenkinek” elv megvalósulását.” - mondta Budafoki Róbert, a Cisco Systems Magyarország ügyvezető igazgatója. „Az oktatási konferencia jó lehetőség arra, hogy a szakma jeles képviselői közösen gondolják át a jelen kihívásait és a gazdasági-társadalmi fejlődést biztosító gyakorlati módszereket. Külön öröm számomra, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a győri Széchenyi István Egyetem, valamint a Cisco Systems Magyarország közös kezdeményezésére az idei évben a konferenciának Magyarország adhat otthont. ”

Hogyan segítheti a modern technológia az oktatást? Egyrészt az e-oktatással, mivel a digitális tananyag csökkenti a tanárok adminisztratív terheit, a diákokat életszerűbb feladatokkal bízhatják meg, és a tanulók jóval önállóbban dönthetik el, hogyan és mikor tanuljanak. Az e-tanulás a felnőttoktatásban is megfelelő megoldás lehet arra, hogy a munkavállalók megszerezzék a munkaerő-piaci igényeket kielégítő korszerű szaktudást.

Egy másik fontos terület a távoktatás: az internet intelligens felhasználása lehetővé teszi, hogy a diákok az online konferencia, az e-mail és más hasonló eszközök révén közvetlen környezetükön kívül külsős tanárokkal és diáktársakkal működjenek együtt. Az elérhető multimédiás prezentációs módszerek jól kiegészíthetik a hagyományos oktatást. A szabadegyetemek interaktív tanulási lehetőségeket biztosítanak a távoktatásban résztvevő diákok számára. A távoktatással megszüntethető a vidéki és városi iskolák közötti különbség is.

Szintén hatékony megoldás a vezeték nélküli oktatóközpont és a vezeték nélküli osztályterem, amelyek lehetővé teszik, hogy az oktatási intézmények egyszerűen és költségkímélően, kábelezés nélkül biztosítsák az internetes hozzáférést az osztálytermekben. A diákok szakmai feladatokat kaphatnak professzoraiktól, virtuális konzultáción vehetnek részt, e-mailezhetnek egymásnak és tanáraiknak, hozzáférhetnek a kutatási segédanyagokhoz, fájljaikat egy központi szerveren helyezhetik el, függetlenül attól, hogy éppen a könyvtárban, a menzán, vagy az épület előtti parkban tartózkodnak-e.

Az IP technológiának köszönhetően az intézmények számos ponton telefonokat helyezhetnek el, amelyeket terminálként is használhatnak például a jelenlévők regisztrálására, a diákok és tanárok azonnali elérésére, vagy akár e-mail küldésre.

A Cisco a tudományos kutatást nagysebességű kommunikációs kapcsolatok kiépítésével is segíti. A nagysebességű IP-hálózatokkal megszűnnek a tanulást és eszmecserét akadályozó térbeli és időbeli korlátok. A Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Iroda által, a Cisco segítségével kiépített magyar országos kutatási hálózat nagysebességű csatlakozást biztosít az ország közel 700 különböző intézménye - egyetemek, főiskolák, múzeumok, közgyűjtemények és könyvtárak - részére.

A Cisco - a Cisco Hálózati Akadémia program keretében - díjmentesen szolgáltat webes tananyagokat a hálózati technológiát oktató egyetemeknek, iskoláknak és más oktatási intézményeknek. A Cisco Hálózati Akadémia program olyan e-oktatási modell, amely webes oktatóanyagokat, online teszteket, a hallgatók teljesítményének nyilvántartását, oktatóképzést és a tanárok támogatását, valamint a gyakorlati tevékenységeket szolgáló rendszereket és laboratóriumokat biztosít. A tananyagot a nonprofit intézmények - iskolák, főiskolák, egyetemek, átképző központok, javítóintézetek - díjmentesen kapják meg. A Cisco Hálózati Akadémia programban jelenleg 74 magyar középiskola és egyetem több mint 2300 diákja vesz részt. Ez az oktatási modell ma már elismerten a magyar szakképzési rendszer részét képezi.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01