Büntetőeljárás FORE Systems-hálózaton
Sok bíróság - ahelyett, hogy a bíróságra rutinszerűen beidézett vádlottakat szállíttatná a bíróság épületébe és vissza - bevezette a FORE Systems hálózati megoldását, amely élő hangot és videót közvetít a speciális börtönfülke és a bíróság épületében lévő bírói szoba vagy tárgyalóterem között. Így a vádlott és a bíróság valós időben tudnak kommunikálni egymással.
"Létesítményeinket egyszerűen nem úgy tervezték, hogy megfeleljenek azoknak a céloknak, amelyekre ma használjuk őket" - mondta Horace McMorrow, a Seminole és Brevard megyét magában foglaló floridai 18. sz. bírósági körzet vezetője. "A bíróság épületében nincsenek biztonságos folyosók, így a börtönből ide szállított vádlottak ugyanazokat a helyiségeket használják, mint a nagyközönség, a bírók és az esküdtek. Ez kétségkívül biztonsági kockázatot jelent."
A floridai 18. sz. bírósági körzet rendszerében egyes börtöncellákat audio- és videokódoló berendezésekkel és egy nagy monitorral szereltek fel. A jelek a FORE Systems hálózatán továbbítódnak a börtön és a bíróság épülete között, az utóbbiban egy mobil videokocsit tolnak a kívánt helyiségbe, például a tárgyalóterembe, a tanácsterembe vagy a bíró szobájába. A mobil kocsin ForeRunnerLeZ 155 kapcsolók és a börtönoldalihoz hasonló berendezések vannak.
"Hálózati megoldásunkkal sikerült csökkentenünk a biztonsági problémákat - tette hozzá McMorrow. - Mivel a vádlottak a biztonságos börtönfalak között maradnak, a bíróság folytathatja normális működését, és nem kell tartania az épületben tartózkodó potenciálisan veszélyes bűnözőktől."
Kapcsolódó cikkek
- Kína bezáratott 25 videómegosztó oldalt
- A Google nem használhatja a GMail nevet
- Robbanásszerűen nő a digitális univerzum
- Új digitális szupersztráda Ázsia és Európa között
- Jelentős kapacitásbővítés az Interware-nél
- "Teljesen" vezeték nélküli vállalat
- ELTE: Cisco-díjas oktatási giga-hálózat
- 26 évet kaphat a spam-király
- Lekapcsolnák a netről a fájlcserélőket a japánok
- Gépek vezérlése ipari WLAN technikával
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.