IHM:110 millió Ft az MTA-nak informatikai kutatás-fejlesztésre
Az első év tapasztalata azt mutatta, hogy az együttműködésnek ez a formája hasznos és működőképes volt. Ez a kedvező tapasztalat vezetett oda, hogy egyes feladatok folytatására, illetve új kutatási feladatok meghatározására ez évben is sor kerüljön.
2003-ban a társadalomtudományi témák keretében elindultak többek között a Kárpát-medencei Interetnikus Tudásmenedzsment, a 21. század tudományrendszere és a Virtuális enciklopédia projektek, a természettudományi témájú projektek között pedig megtalálhatóak a Magyar Grid rendszer kidolgozására, a gabona génbank adatbázisának fejlesztésére, valamint az elektronikus kormányzás informatikai és jogi eszközeinek fejlesztésére irányuló kutatások.
Az együttműködési megállapodásnak a 2004. évre történő kiterjesztése 110 millió Ft-os támogatást biztosít az MTA részére, és összesen tizenegy feladatot jelöl meg. Figyelemre méltó, hogy ezek közül öt a társadalomtudományok témakörébe tartozik, és az információs társadalom kialakulása társadalomra gyakorolt hatásainak elemzéséhez kapcsolódik. A többi hat projekt különböző informatikai kutatás-fejlesztési feladatokat valósít meg.
Az eddigi eredmények alapján joggal lehet abban bízni, hogy az együttműködésnek az ez évi szakasza is sikeres lesz, és megalapozza az elkövetkezendő évek közös munkáját is.
Kapcsolódó cikkek
- MTA és T-Mobile: újabb mobiltársadalom-kutatási kötet
- Szakmai konferencia és ingyenes programok a szélessáv jegyében
- Szélessáv Napja és szélessávkereső az internet hazai elterjedéséért
- Nyugat-Dunántúl: 75,1 százalékos szélessávú internet lefedettség
- Netvíkend Győrben
- NAVA: 8000 órányi tévé- és rádióműsor, film és híradó a neten
- VI. Unoka - Nagyszülő Informatikai Verseny
- Netvíkend Nagykanizsán
- Magyarország jövője - Intelligens Infrastruktúra
- eMagyar portál indul az eMagyar pontok együttműködésének elősegítésére
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!