Aficio CL2000, CL3100N/3100DN -színes lézernyomtatók a Ricohtól
Az Aficio CL2000 és CL3100N/3100DN készülékek valódi 1200x1200 dpi felbontásban, kiváló minőségben nyomtatnak. Nyomtatási sebességük igen nagy: a CL2000 modell percenként 16 oldalt készít el, a CL3100N/3100DN színes üzemmódban 17, fekete-fehérben 21 oldalt nyomtat. A gyors adatfeldolgozás azonban nem megy a felbontás rovására. A készülék 30 másodperc alatt üzemkész állapotba kerül, energiatakarékos üzemmódban mindössze 11 W a fogyasztása, környezeti terhelése (zaj- és ózonkibocsátás) minimális, azaz bármilyen iroda ideális munkaeszköze.
Az Aficio CL3100N/3100DN bármilyen hálózati környezetbe problémamentesen integrálható, a hálózati kapcsolat egy hagyományos Ethernet kábellel létrehozható. Mindkét készülék alapkiépítésben rendelkezik USB 2.0 interfésszel, amely segítségével egyszerűen és gyorsan, kábelrengeteg nélkül összekapcsolható a nyomtató és a számítógép (akár laptop is). A lézernyomtatók között a Ricoh Aficio CL3100N/3100DN modellje támogatja a vezeték nélküli LAN és Bluetooth szabványokat. Az Aficio CL2000 esetében ezek opcionálisak.
Az Aficio CL3100DN beépített duplex egységgel rendelkezik (Aficio CL3100N és Aficio CL2000 készülékeknél opcionális), amellyel nem csökken a termelékenység és nem növekszik a helyigény. A Próbanyomtatás funkció segítségével a felhasználó a nyomtatási munkát a kezelőpanelről elindíthatja, és amennyiben az első példánnyal meg van elégedve, a többi oldal nyomtatását a kezelőpanelről indíthatja, ha nem, akkor onnan törölheti, tehát nem kell feleslegesen kinyomtatni a dokumentumot, így időt és papírt takaríthat meg. A készülék teljes kapacitása 2000 lap, a papír mindkét adagolóból használható. A felhasználó nyomtathat normál vagy újrafeldolgozott papírra 165 g/m² papírsúlyig, hőálló fóliára, címkére vagy borítékra.
Az Aficio CL2000 és CL3100N/CL3100DN speciális csomagolt szoftverekkel rendelkezik alapkiépítésben, amelyek segítségével optimalzálható a dokumentumkezelés folyamata. A DeskTopBinder-rel a hálózaton tárolt dokumentumok megtekinthetők, szerkeszthetők, áthelyezhetők, törölhetők vagy nyomtathatók, a különböző fájlok egyesíthetők és egyetlen dokumentumként nyomtathatók.
A hálózati eszközök figyelését, ellenőrzését a felhasználók is megtehetik SmartDeviceMonitor révén, mely a hálózati adminisztrátoroknak és rendszergazdáknak lehetőséget biztosít a hálózati perifériák állapotának és beállításainak a megváltoztatására, jogosultságok beállítására és statisztikák készítésére a nyomtatási szokásokról. A hálózati perifériák egy normál webböngészőn keresztül, a Web Image Monitor és a Web SmartDeviceMonitor segítségével is ellenőrizhetők. A felhasználó több meghajtóprogram közül választhat: a Windows operációs rendszerű számítógépek esetén a PCL5c és a Ricoh saját fejlesztésű, ikonvezérelt RPCS programját ajánjuk, Apple Mac. felhasználóknak az Adobe PostScript 3 is elérhető, így a nyomtatók bármilyen hálózati környezetbe harmonikusan integrálhatók.
Kapcsolódó cikkek
- Hordozható Canon fotóprinter
- Xerox: új szoftverek irodai multifunkciós rendszerekhez
- Xerox DocuColor 260: 32 lézernyalábbal
- Új Lexmark színes lézernyomtatók
- Új kategória a színes nyomtatásban: A3-as OKI C8800
- Epson Stylus D92: olcsó nyomtatás otthon
- Epson Stylus DX4400 többfunkciós készülékek olcsón
- Nyomtatórendszerekre szakosodott az IBM és a Ricoh közös vállalata
- Újabb Ricoh Caplio R6 firmwarefrissítés
- Zebra mobilnyomtatók Magyarországon
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.