DOCedu - ADM Képzési Program 2004/2005
A korábbi DOCedu egyik résztvevője, Adamcsik János, a Gábor Dénes Főiskola oktatója maga is ezzel a területtel foglalkozik. Véleménye szerint bár nagy az igény a piacon, a jogszabályok hézagossága miatt változatos megoldások születnek. "A tréningen kiváló összefoglalót hallottunk a jelenlegi törvényi szabályozásról és betekintést kaptunk az ADM megoldásaiba, az elektronikus dokumentáció menedzsment alapjaiba. Jó volt megismerni egy ezen a területen tevékenykedő, széleskörű tapasztalattal rendelkező cég álláspontját is."
Az oktató szerint egy ilyen tanfolyam mindenkinek hasznos, aki elhatározta, hogy iratkezelését a vonatkozó előírásoknak megfelelővé akarja tenni, vagy elektronikus alapokra akarja helyezni. Mielőtt azonban döntenének, hogy melyik rendszert válasszák - javasolja Adamcsik János - ismerjék meg a jogszabályi kereteket, erre ez a tréning tökéletesen megfelelő. "A Gábor Dénes Főiskolán ugyan van irodaautomatizálás tantárgy, de az áttekintő jellegű, és ehhez a tréninghez képest csak alapokat ad."
A piaci jelzések értékelése során az ADM arra a következtetésre jutott, hogy az ilyen irányú képzésekre van kereslet, ezért szeptembertől újabb tanfolyamokat indít a következő három témakörben: "Az iratkezelésről" - a tervezett törvényi változások tükrében, "Adatvédelem és adatbiztonság a gyakorlatban", és "Dokumentum Menedzsment" szakmai napok címmel.
Az iratkezelésről szóló kétnapos tanfolyam célja, hogy a különböző szervezetek hatékonyabban tudják iratkezelési folyamataikat kialakítani. Segítséget nyújt a kötelezően előírt Iratkezelési szabályzatuk elkészítéséhez, tanácsokat ad a korszerű irattár kialakításához, valamint bemutatja az elektronikus iratkezelés gyakorlati megvalósítását egy-egy esettanulmányon keresztül. A program során dr. Szegőfi Anna Mária főlevéltáros, főtanácsos (Budapest Főváros Levéltára) is kétrészes előadást tart, az iratkezelés levéltári ellenőrzésének módjáról, és a vállalatok iratkezelésének szakmai követelményrendszeréről.
Az adatvédelemmel foglalkozó tanfolyamon az adatvédelmi törvényről, annak előírásairól és értelmezéséről (adatvédelmi szabályzat, -nyilvántartás, az adatvédelmi felelős feladata stb.), valamint az adatvédelem és az adatbiztonság gyakorlati megvalósítása során jelentkező feladatokról, problémákról, megoldási lehetőségekről esik szó. Gulyás Csaba, az Országgyűlés Adatvédelmi Biztosának vezető főtanácsadójának közreműködésével színes, sokrétű szakmai napon vehetnek részt a jelentkezők.
A dokumentum-menedzsment program keretében az elektronikus dokumentumok menedzsment módszereiről és eszközeiről esik majd szó. Az előadásokat követő workshop-jellegű bemutatón az ADM által fejlesztett ORCHI Digitális Iroda szoftvert és kapcsolódó megoldásokat mutatnak be.
Kapcsolódó cikkek
- Új kurzusokkal bővül a Cisco Hálózati Akadémia képzési portfóliója
- Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
- Három osztállyal indul ősztől az Első Magyar Webgazdasági Szakközépiskola
- SAP: kompetencia-központ a Debreceni Egyetemen
- Digitális örökség, információ-felügyelet és-tárolás, tartalomkezelés
- Reklámszakmai képzés indul októberben
- Jogtalanul gyűjt adatokat az FBI
- ELO Digital dokumentumkezelő programrendszerek a magyar piacon
- A Google az adatvédelem ellensége
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.