Rekordszámú diák részvételével indult el a ProfesszorX küldetés
Az óriási érdeklődés a szervezőket is meglepte. Az Oktopusz Alapítvány és a Coedu Tudásháló Kft. már sikeresen rendezte meg két ízben a Coedu Tudásháló versenyt, A UPC Magyarország Kft szintén eredményes versenyt zárt tavaly a Chello Internetes Versennyel, azonban a ProfesszorX küldetés 1400 résztvevője minden szervező várakozásait túlszárnyalta. A siker nem véletlen, a feladatot a szervezők, vagy ahogy a versenyben nevezik magukat: az Ügynökség, egy egységes történetbe ágyazták, így egy 6 héten át tartó nyomozásban vesznek részt mindazok, akik belevágtak a küldetésbe. A tét óriási, a nyertes csapatok tagjai egy-egy házimozi-rendszerrel valamint egy-egy 10 darabos tetszőleges DVD-ből álló kollekcióval, a 2-3. helyezett csapat tagjai, pedig egy-egy digitális fényképezőgéppel lesznek gazdagabbak. A három, legtöbb diákot indító iskola különdíjban részesül, egy darab egy éves UPC Direct előfizetés a hozzátartozó technikai eszközökkel lesz a jutalmuk. Ezért azonban meg kell dolgozniuk a diákoknak, hétről hétre nehezebb feladatok elé állítja őket Z Ügynök, azaz az Összekötő, aki a honlapról letölthető kisfilmekben ismerteti az ügynökökkel a heti feladatokat.
A verseny menete
A UPC Magyarország Kft, az Oktopusz Alapítvány és a Coedu Távoktatási Kft. által indított Professzor X versenyen, amelynek szervezője a Mimóza Kommunikációs Kft. 14-19 éves diákokból álló 3 fős csapatok vehetnek részt. A megmérettetés lényege, hogy játszva tanítja a gyerekeket az internet, a mai életünkhöz egyre inkább nélkülözhetetlen eszköz, használatára, az internetes keresés alapjaira és fortélyaira. Mindemellett a diákok feladata lesz híres magyar tudósok életének, munkásságának összefoglalása, feldolgozása, pályázataikban. A verseny végén a magyar tudósokról írt dolgozatok mindenki által szabadon elérhetők lesznek, ezzel gyarapítva az iskolai oktatásban is hasznosítható magyar nyelvű tartalmak tárát. A versenyzőknek a részvételhez mindössze egy internetes munkaállomással kell rendelkezniük, minden más eszközt a szervezők térítésmentesen biztosítanak a résztvevőknek. A verseny ideje alatt a résztvevő diákok lehetőséget kapnak egy elektronikus tananyag elvégzésére is, amely megtanítja a fiatalokat az internetes keresés szabályaira, trükkjeire. A tananyagszerkesztő mellett minden versenyző csapat saját webes felületet kap, ahol a csapat tagjai üzenetet hagyhatnak egymásnak, a pályázatok elkészítéséhez szükséges anyagokat tölthetnek fel, és ugyancsak itt kell pályaműveiket is elkészíteniük.
A verseny honlapján (www.professzorx.hu
A szervezők két eszközt is ingyenesen a diákok rendelkezésére bocsátottak, amelyek segítik a munkájukat.
A Wiki tulajdonképpen egy egyszerű honlapkészítő. A Twiki ennek a csapatmunkára kitalált változata. Minden csapat minden héten elkészíti csapata honlapját az adott küldetésről, úgy, hogy ezeket csak a csapat tagjai és a szervezők látják. Minden héten az összes csapat rendelkezésére áll egy web, amelyben dolgozhatnak saját honlapjuk elkészítésén, majd a küldetés végeztével a web lezárul, tovább már nem szerkeszthető, és új web nyílik az új küldetéshez. Ez Magyarországon az eddigi legösszetettebb Wiki felhasználás: 1400 diák 3 fős csapatokban, az ország minden pontjáról használja: saját felületén szerkeszt, feltölt, a Twiki-ben, sikeresen.
A Coedu rendszer a Coedu Tudásháló Kft. jóvoltából ingyenesen áll a diákok rendelkezésére. A Coedu Tudásháló rendszerben idén egy internetes keresésről szóló tananyagot tettek elérhetővé a szervezők, amelyet minden csapat egy tagjának el kell végeznie a küldetés végéig. Minden sikeresen vizsgázó oklevélben részesül.
A Professzor X küldetés 2004. december 2-ig tart, ezt követően december 3-án ünnepélyes díjátadón fogják a szervezők átadni az értékes nyereményeket a legjobb csapatoknak.
Kapcsolódó cikkek
- Új kurzusokkal bővül a Cisco Hálózati Akadémia képzési portfóliója
- Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
- Három osztállyal indul ősztől az Első Magyar Webgazdasági Szakközépiskola
- SAP: kompetencia-központ a Debreceni Egyetemen
- A hazai cybervilág legszebb leányzói
- Reklámszakmai képzés indul októberben
- Rendhagyó beszámoló egy tehetségkutató programozóversenyről
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
- Svéd siker a 24 órás programozó-versenyen
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.