Nyelvében él
Persze ez a cég is tudja, hogy ha török, osztrák és orosz gyarmatként oly sok évszázadon át meg is tudtuk őrizni nyelvünket, európai állampolgárrá válván előbb-utóbb minimálisan kétnyelvűvé kell válnunk... Az oly sokáig egyes számúnak tekinthető termékcsoportot (Helyesek) ezért váltják fel egyre inkább a MoBi-k (ahol a Mo nyilvánvalóan a Morphologic, a Bi pedig a Bilingual, azaz kétnyelvű, rövidítése).
A Compfair előtt (ahogy szinte minden évben) a Morphologic tartott egy sajtótájékoztatót, és beszámolt a MoBi-król és a Helyesekről, bő egy órán keresztül öntve az újságírókra a tömény információt. Nem egy jól ismert "dolgozunk, vagyunk, élünk" típusú sajtótájékoztató volt ez, minden mondatban ott rejtőzött egy új fejlesztés, egy új termék, egy kutatás-fejlesztési eredmény, egy technológiai együttműködés vagy éppen egy nemzetközi elismerés... Jutott volna érdemi információ fokozatosan adagolva az elmúlt évben legalább minden második Monitorba...
Mit tegyünk? Adagoljuk most innentől kezdve kis kapszulákban a Morphologic-híreket egy évig? Nyilván egy-másfél hónap múlva idejét múlttá válnak az eredmények, hiszen nap mint nap készülnek az új szoftververziók, nap mint nap jönnek az új nemzetközi elismerések. Inkább úgy döntöttünk, hogy most a szokásosnál egy kicsit nagyobb terjedelmet szánunk a nyelvtudomány és az informatika határmezsgyéjén tevékenykedő társaság eredményeinek, kialakítva így egy olyan számot, amely címlapsztorijában sokéves lemaradást pótol: az informatika nyelvi eszközeivel foglalkozik...
Mint éppen itt és éppen ekkor kiderült: pótolnivalónk nemcsak nekünk van. A Morphologic két munkatársának - Prószéky Gábornak és Kis Balázsnak - a Szakkiadónál most jelent meg a könyve "Számítógéppel - emberi nyelven" címmel, amely iránt már Nyugaton is érdeklődnek. Annyira nem foglalkozik senki ezzel a témával, hogy elő kell készíteni a nemzetközi kiadást... Így azután a Morphologic-szakkönyv is hamar kétnyelvűvé válik, belépőt vált a MoBi családba...
Kapcsolódó cikkek
- Egyre kevésbé figyelünk a veszélyekre
- A román IT-piac 2010-ig évente várhatóan 12-13 százalékkal nő
- Önálló informatikai szakállamtitkárságot hoz létre a GKM
- Gates: több külföldi szakemberre van szükség az USA-ban
- 2008-ban is a noteszgépek hajtják előre a PC-piacot
- Magyar cégek: Négyszáz tárgyalás a CEBIT-en
- 11 millió mobil-előfizető
- Felvásárlási hullám kezdődik az internetszolgáltatók piacán
- Az amerikaiak többsége mozdulni sem tud mobiltelefon nélkül
- Az Acer megelőzte a Dellt a noteszgéppiacon
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
A dolgozók 83%-a szerint a mesterséges intelligencia javítja munkája hatékonyságát
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.