Kilencedszer gyűltek össze a magyarországi Oracle-felhasználók

forrás Prim Online, 2005. április 7. 13:20
Idén a siófoki Hotel Azúrban kerül megrendezésre április 6. és 8. között a Magyarországi Oracle Felhasználók Konferenciája (HOUG), az Oracle termékeivel és szolgáltatásaival kapcsolatban állók legnagyobb hazai összejövetele.
A 17 partner- és együttműködő cég előadásaival, valamint további 10 cég kiállításával tarkított rendezvényre idén is több mint 400 résztvevő regisztrálta magát a hazai vállalatvezetői és informatikai döntéshozói körből. A konferencia idei fókusztémája az integráció, amely az Oracle termékstruktúrának és fejlesztési koncepciójának központjában áll.

A konferenciát Füzes Péter, az Oracle Hungary igazgatója nyitotta meg az Oracle új stratégiai irányvonalai című előadásával, amelyben az informatikai piac erős konszolidációs folyamataira, valamint az Oracle ebben betöltött vezető szerepére hívta fel a figyelmet. Bár a felvásárlások fontos részét képezik az Oracle piaci stratégiájának, továbbra sem szorul háttérbe a fejlesztés, hiszen az Oracle a világ egyik legnagyobb - a PeopleSoft felvásárlással mára már 8000 fősre nőtt - fejlesztői csapatával felvértezve tör a piacvezető pozíció megszerzésére.

Az Oracle a termékfejlesztési stratégiájában a szabványos és nyitott platformok alkalmazását tűzte ki célul. Bár a szabványosítás az informatika szinte minden területén tetten érhető, az üzleti alkalmazások kiegészítéséhez még az egyedi programozási nyelvek ismerete szükséges, ami sokszor aránytalanul megdrágítja a projekteket. A Project Fusionnek - az Oracle új termékfejlesztési koncepciójának - a vezérelve az, hogy szabványos J2EE környezetben készül el az új alkalmazáscsomag, így a Java nyelv és az alkalmazás környezet ismeretén kívül semmilyen speciális tudás nem szükséges, ha új funkcionalitással kívánjuk bővíteni a terméket. A szabványosítással nagyságrendekkel megnő azoknak a szakembereknek a száma, akik képesek bármilyen alkalmazás kifejlesztésére, így jelentős költségcsökkenés érhető el a rendszerek kialakításánál.

Füzes Péter előadásában emellett kihangsúlyozta, hogy a vállalat továbbra is kiemelten kezeli a partnereit, ami nem véletlen, hiszen Európában a cég bevételének 53%-a ezeken keresztül folyik be.

A másik nyitó előadást Ignacio Reguero, a CERN (Svájci Részecskefizikai Kutatóközpont) számítóhálózatokért felelős szakembere tartotta az intézetben folyó számítóhálós fejlesztésekről. A CERN-ben épül a valaha létezett legnagyobb teljesítményű részecskegyorsító, a Large Hadron Collider (LHC), amely várhatóan képes lesz az univerzum születése idején fennállt feltételek szimulálására. A CERN e nagy mennyiségű adat tárolására és feldolgozására fejleszti a Grid saját változatát, amely az adatok több helyen történő tárolását és elemzését szolgálja.

A konferencia szakmai előadásai az integráció jegyében zajlanak, amely az Oracle számára a jelen és közeljövő legfontosabb kérdése. A legtöbb szervezetnek ugyanazokkal a kritikus kihívásokkal kell szembenéznie: javítania kell az információellátás színvonalát, optimalizálva az üzleti folyamatokat, és mindig a megfelelő időpontban biztosítva a megfelelő információkat. Az Oracle technológiai jövőképe számos területre terjed ki, amelyek teljes körű bemutatására dolgozta ki a vállalat az Oracle információs architektúrájának nevezett modellt. Ez ismerteti, hogyan lehet termékeivel egy korszerű, valós időben működő vállalatot kialakítani.

Az Oracle információs architektúrájának alapja a számítóhálózatos infrastruktúra (grid computing), amely megbízható módon és a lehető legolcsóbban biztosítja a vállalat alkalmazásaihoz és adatellátásához szükséges igény szerinti számítógépes kapacitást. Erre épül a központi vállalati adattörzs (enterprise data hub), amely központilag tárolja a vállalat rendszereit leíró metaadatokat és az olyan fontos üzleti objektumok definícióit, mint az ügyfelek, a termékek és az alkalmazottak. Harmadik összetevője a valós idejű üzleti feldolgozási környezet, amely szolgáltatásorientált alkalmazásokból és integrációs szolgáltatásokból áll. Az utolsó elem pedig a vállalati információelérési környezet. Ezek összessége képezi a futtatási környezetet, amelyet egy fejlesztési keretrendszer egészíti ki a kapcsolódó alkalmazások kifejlesztéséhez, illetve egy vállalati felügyeleti keretrendszer az alkalmazások adminisztrációjához.
Kulcsszavak: konferencia Oracle

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01