Sun-VMware szövetség a virtuális adatközpontok elterjedésének támogatásáért
A megállapodások egyik eredménye, hogy a Sun a VMware ESX Server, a VMware GSX Server és a VMware Workstation termékek viszonteladójaként a Sun Fire kiszolgálókat vagy munkaállomásokat (pl. egy processzormagos és két processzormagos Sun Fire V20z és Sun Fire V40z gépeket) vásárló ügyfeleknek lehetőséget biztosít a konfigurációt kiegészítő virtualizációs szoftver megvásárlására. A VMware ESX Server olyan virtuális infrastruktúraszoftver, amely kritikus fontosságú környezetekben működő rendszerek particionálásra, konszolidálására és felügyeletére szolgál. Azzal, hogy a Sun Fire 64-bites x86 architektúrájú kiszolgálókra integrált VMware ESX Server támogatja a Solaris operációs rendszert, az informatikai szervezetek a Solaris 10 és Windows operációs rendszeren valamint az elterjedt Linux-disztribúciókon futó új szolgáltatásaikat ugyanazon a hardveren többféleképpen és könnyedén rendszerbe állíthatják, és ezzel növelhetik a kiszolgálók kihasználtságát.
A VMware ügyfelei így bármilyen architektúrán élvezhetik a Solaris 10 legfontosabb szolgáltatásainak előnyeit, mint például a Solaris Dynamic Tracing (Dtrace) nyomkövetési lehetőségeit és a Solaris Container futtatókörnyezeteket. A Sun operációs rendszerének a hálózatkezelést érintő továbbfejlesztései és a többszálas 64-bites architektúrákhoz való optimalizálása eredményeként a Sun Fire architektúrán Solaris 10 alatt rekordsebességgel működhetnek a vállalati alkalmazások. A Sun StorEdge 6920 - a Sun jól ismert, a középkategóriás tárolórendszere - jól kiegészíti a VMware ESX Servert, ezáltal az ügyfelek gazdaságos szerverkonszolidációt és a folyamatos üzletmenetet biztosító teherbíró rendszereket valósíthatnak meg.
"A virtualizáció nyitottá teszi a hálózatot, megszabadít az architekturális kötöttségektől, így elősegíti a szerverkonszolidációt. Ugyanakkor a virtuális infrastruktúra gyorsabban igazodik a változásokhoz, és jelentősen megkönnyíti, illetve olcsóbbá teszi a súlyos hibák utáni visszaállítást" - nyilatkozta Stephen Borcich, a Sun Microsystems alelnöke, majd így folytatta: "A Sun Fire kiszolgálókon futtatott VMware virtuális infrastruktúrája további lehetőséget ad az ügyfeleknek arra, hogy az adatközpontokban a kiszolgálók és tárolóeszközök konszolidációját a nagy teljesítményű Sun Fire 64-bites x86 és StorEdge 6920 termékekre alapozzák. A Solaris-támogatás következtében ráadásul az ügyfelek a VMware virtuális gépeken Solaris 10 operációs rendszert is futtathatnak."
Számos ágazatra jellemző, hogy a vállalatok egy kiszolgálón csak egy üzleti alkalmazást vagy szolgáltatást futtatnak, így a Linux- vagy Windows-kiszolgálók hardverkapacitásának kevesebb mint tizenöt százalékát használják ki. A virtuális infrastruktúrával az informatikai szervezetek rugalmasan állíthatják rendszerbe az új szolgáltatásokat, és könnyedén módosíthatják az egy adott szoftverszolgáltatáshoz rendelt erőforrások mennyiségét. Emellett eltérő rendszereiket - mint például a fiókirodák és adatközpontok kritikus fontosságú alkalmazásait és infrastruktúráit - néhány jól méretezhető és megbízható vállalati szintű, AMD Opteron processzorral működő Sun Fire kiszolgálón vonhatják össze.
Kapcsolódó cikkek
- A Microsoft házon belül teszteli új szerverszoftverét
- Sun pengekiszolgáló a "nehézsúlyú" versenyzőknek
- Sun pengeszerverek Intel processzorokkal
- Emberközpontú üzleti rendszerek dinamikus informatikai környezetben
- Eseményvezérelt SOA
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- OpenID azonosítási rendszert támogató program a Sun-nál
- JavaFX Script: egyszerűbb Java programozás
- Már 24 országban érhető el a Sun Network.com szolgáltatása
- Sikeresen fut a Solaris a Sun Rock processzoron
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.