Ericsson és Motorola: az IMS evangelistái
A Ericsson tájékoztatóján Niclas Medman IMS-ért felelős marketing igazgató mutatta be a vállalat végponttól-végpontig terjedő IMS megoldását, beleértve mind a vezetékes, mind a mobil operátoroknak nyújtott szolgáltatásokat, eszközöket, szoftveralkalmazásokat, k+f és support tevékenységet. Az Ericsson eddig már több mint 30 IMS szerződést kötött, operátor ügyfelei között található többek között a Sprint, TelcoSonera, Telefonica., TDC, TIM, Commander. Medman szerint a most emelkedni kezdő IMS-piac fogja jelentősen meghatározni, befolyásolni a közeljövő NGN hálózatok fejlődési irányát.
A Motorola mai, „Tökéletes Mobilitás” (Seamless Mobility) mottóval, a cég budapesti irodájában tartott sajtótájékoztatóján Michael Krutz, a vállalat alaphálózati termékigazgatója vázolta fel a Motorola szolgáltatóknak ajánlott új generációs IMS alaphálózatát, amelyet szolgáltatói szintű, SoftSwitch architektúrán alapuló rendszer, szorosan a hálózatelérési, mobilitás-kezelési, eseménykezelési, szolgáltatás-nyújtásra és számlázási előírásokra vonatkozó 3GPP és OMA nyitott szabványok köré építettek. Vezeték nélküli környezetben támogatja a 2G és 3G architektúrákat, ide értve a GPRS., EDGE, UMTS, CDMA hálózatokat, illetve a fejlesztés alatt álló nagy sebességű (HSPDA, CDMA 1xEV-DO, WiMAX stb.) hozzáférési technológiákat. Ezen kívül a Motorola IMS rendszere a szolgáltatók kábelhálózatán (PSTN) keresztül összevonja és összekapcsolja a szolgáltatásokat, ugyanakkor bármely hálózattípusnál teljes körű IP központ kialakítását teszi lehetővé. A vállalat IMS alapú adó-vevő funkcióval ellátott PoC (Push-to-Talk-Over-Cellular) mobil megoldásai 33 országban, 44 helyen telepítették.
Az IMS szabványosított, IP alapú multimédiás szolgáltatások nyújtására alkalmas hálózati megoldás és alkalmazásfejlesztői rendszer. A következő generációs hálózatok (NGN) részeként emlegetett IMS segítségével a távközlési szolgáltatók minden korábbinál jobban tudják a hálózat által kínált erőforrásokat az éppen használt alkalmazás igényeihez igazítani. Lévén több IMS alapú szolgáltatás ugyanazokat a közös IMS funkciókat használhatja, például Jelenlét (Presence), Csoportlista stb., új szolgáltatások bevezetése a korábbiaknál gyorsabb és a költséghatékonyabb módon valósítható meg. Mindezeken túlmenően az IMS merőben új típusú szolgáltatások bevezetését teszi lehetővé: kombinálni lehet egy kapcsolaton belül a különféle média típusokat (pl. egy beszédhívást később bővíteni lehet képküldéssel, on-line játékkal, videó üzenettel stb.). A rendszer fontos jellemzője, hogy különböző hozzáférési technológiát támogat, úgymint GSM, WCDMA, vezetékes, WLAN stb.
Az Ericsson, illetve Motorola mind az IMS szabványosításában, mind - független elemzők szerint - az IMS megvalósításban is élen jár.
Kapcsolódó cikkek
- Motorola mobiltelefonok mozifilm-lejátszással
- Ericsson: teljes körű csomagkapcsolt maghálózat a Telenornak
- Motorola-Nokia: Közös fellépés a a mobiltelevíziós piacért
- Nokia-Motorola együttműködés a mobiltévé-ágazatban
- Az Ericsson hosztolt push e-mail megoldását választotta a 3 Scandinavia
- Az Ericsson új szolgáltatást fejlesztett mobil-televíziózáshoz
- Ericsson – Vodafone: szerződés menedzselt szolgáltatásokra
- Az Ericsson HSDPA és IMS technológiát szállít az Optimusnak Portugáliába
- A mobil szélessáv új területekre tör be Európában
- A Vodafone a Nokiával köt globális IMS szerződést
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
A dolgozók 83%-a szerint a mesterséges intelligencia javítja munkája hatékonyságát
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.