HP-Oracle a HP Integrity megoldások elterjedéséért
Az Oracle arról is beszámolt, hogy hamarosan az Oracle 10g infrastruktúra-szoftver, az Oracle Database, az Oracle Fusion Middleware, az Oracle Enterprise Manager és az Oracle E-Business Suite is fog futni a HP-UX 11i operációs rendszerrel ellátott HP Integrity szervereken. Az Oracle jelenleg dolgozik azon, hogy a világon mindenütt biztosítani tudja az Oracle E-Business Suite teljes körűen integrált, átfogó nagyvállalati üzleti alkalmazáscsomagot a HP-UX 11i oprendszeres HP Integrity szerverekhez.
Az Intel Itanium processzorokon futó HP-UX 11i stratégiai platform az Oracle számára. Ennek megfelelően az Oracle új szoftverváltozatai és jövőbeni frissítései ehhez az operációs rendszerhez is a többi stratégiai UNIX platformmal egyidőben kerülnek majd piacra.
Az Oracle, a HP és az Intel ezután is törekszenek rá, hogy egyedülállóan alacsony teljes rendszerköltséget (TCO-t) nyújtsanak közös ügyfeleiknek. Nemrég tett bejelentésével összhangban az Oracle kedvezményes áron kínálja szoftvereit a HP Integrity ügyfeleknek.
Az Oracle emellett kibővíti a HP Integrity szerverek virtualizációs kínálatában központi szerepet játszó virtuális szerverkörnyezet (HP Virtual Server Environment) particionálási technológiáihoz nyújtott licenctámogatást. Az Oracle technológiai licencmodelljével kiegészített HP-termékek alacsony szintre szorítják a teljes rendszerköltséget. Az ügyfelek igénybe vehetik a HP Integrity Virtual Machine és Secure Resource Partition megoldásokra épülő HP Partitioning Continuum konstrukciót , amelynél a licenc felhasználást is költséghatékonyabban lehet kezelni.
A vállalatok emellett azt is bejelentették, hogy a HP felvette az Oracle Fusion Middleware-t globális kompetenciaközpontjainak kínálatába, hogy ezzel is még hatékonyabban segítse ügyfeleit a szolgáltatásorientált architektúrák (SOA) koncepcionális és műszaki tervezése, kiépítése és felügyelete terén. Az architekturális és tanácsadási szakértelmet, szoftver- és hardverbemutatókat, szemináriumokat és gyakorlati workshopokat kínáló SOA kompetencia-központok Cupertinóban (Kalifornia állam, USA), Bangaloréban (India), Sophia Antipolisban (Franciaország), és Tokióban (Japán) működnek.
Kapcsolódó cikkek
- HP Magyarország: megérkeztek az Edgeline technológiát alkalmazó többfunkciós eszközök
- Oracle: új világrekord négymagos és nyolcmagos platformokon
- LAN parti ProCurve infrastruktúrán
- Mégis kémkedett a Dell után a HP?
- HP HDTV-k közvetlen filmletöltéssel
- Az IBM és a HP uralja a szerverpiacot
- Az Oracle félmilliárdért felvásárolja az Agile céget
- Új bíró, halasztás az Oracle-SAP perben
- IDC: Az Oracle vezeti a relációs adatbázis-kezelők piacát
- HP: Hamar lefogyasztja a noteszgépakkukat a Vista
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.