Cisco Hálózati Akadémia
A Cisco Hálózati Akadémia struktúrája három szintből áll:
Cisco Akadémia képzési központok (Európában 5): az akadémiai képzési központok koordinálják a regionális akadémiák munkáját. Az egyik képzési központ Magyarországon, a Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán működik.
Regionális akadémiák (Európában 116): a regionális akadémiák biztosítják a tanárok képzését és továbbképzését, emellett pedig oktatási tevékenységet is folytatnak. Magyarországon három felsőoktatási intézményben és két középiskolában működik regionális akadémia: a Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán, a Budapest Közgazdasági Egyetem, a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetemen, valamint a Kossuth Zsuzsanna Műszaki Szakközépiskola és Gimnáziumban, illetve a Bethlen Gábor Műszaki Szakközépiskolában.
Helyi akadémiák (Európában 72): a helyi akadémiák kizárólag diákoktatással foglalkoznak. Magyarországon még nem indult meg a helyi akadémiák működése.
A képzés 4 szemeszterben, összesen 280 órában folyik. Mivel a Cisco Hálózati Akadémia legfontosabb célja a szakember-utánpótlás megteremtése, elsődleges célcsoportja a 16 évesnél idősebb középiskolai diákok, valamint főiskolai és egyetemi hallgatók köre. A negyedik szemeszter végén a diákok a Cisco Certified Network Associate (CCNA) fokozatot szerezhetik meg, amely a Cisco Systems karrierminősítési programjának kiindulópontja. A Cisco Hálózati Akadémia tananyaga februártól magyar nyelven is elérhető lesz.
Kapcsolódó cikkek
- ELTE: Cisco-díjas oktatási giga-hálózat
- A Synergon újabb Cisco minősítése: a világon ötödikként
- A hálózati biztonság területén erősít a Montana
- Négyszáz főt vár etikus hekkelési konferenciájára a NetAcademia
- Cisco Systems: 7 százalékkal nőtt a második negyedévi adózott eredménye
- "A száz legjobb munkahely 2008-ban" - hatodik a Cisco
- Cisco Navigátor díjat kapott a CIB Bank Zrt.
- Az Albacomp 70 millió forintos megbízást nyert el
- Sybase: SAUC konferencia Magyarországon
- A Cisco és a 3TS kockázati tőkealapot indít Kelet-Közép-Európában
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Wise Registry Cleaner 11.1.8 Build 723
A regisztrációs adatbázist tisztító program az indítását követően biztonsági másolatot készít a rendszerről, így hiba esetén könnyedén visszaállítható a rendszer a korábbi állapotra. Mindezek mellett a regisztrációs adatbázist töredezettségmentesíteni is tudja.
SUPERAntiSpyware Free Edition 10.0.1270
Ez az ingyenes, kis rendszerigényű kémprogram-eltávolító helyreállító funkciókkal, és napi frissítésű adatbázissal is rendelkezik. Spyware, Adware, Malware, Trojans, Dialers, Worms, KeyLoggers, HiJackers, Parasites, Rootkits ellen alkalmazható.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.