Webcom-Revolution: ERP-vel támogatott webáruház szoftver

Kovács Attila, 2006. május 29. 14:02
A kkv szektor számára forgalmazott webáruházi szoftveréről ismert cseh Webcom céggel való együttműködés és a GVOP-s informatikai pályázatok volt a témája a Revolution Sofware május 29-én megtartott sajtótájékoztatójának. A WebCom iReady nevű szoftvere a Microsoft Dynamics Navision (NAV) vállalatirányítási programrendszerrel együttműködve lehetővé teszi a webáruházak automatikus működtetését, jelentős munkaerőköltséget takarítva meg ezzel a bérköltségekre igen érzékeny kkv-k számára. Ilyen elektronikus üzleti rendszerek bevezetéséhez záros ideig még pályázhatók GVOP-s források, amelyekből közel 3 milliárd forint még elnyerhető.
Juhász Zsolt, a Revolution üzletfejlesztési igazgatója bemutatta az új platformot: a WebCom fejlesztésében, a Microsoft Dynamics NAV (Navision) vállaltirányítási rendszerhez készült iReady webáruház-szoftver egyedülálló abban a tekintetben, hogy kifejezetten a kis- és középvállatok igényeit figyelembe véve készült. Az iReady olyan tartalommenedzsment rendszerrel egybeépített e-kereskedelmi megoldás, amellyel egyaránt kialakítható a cég webportálja, B2B vagy B2C webáruháza és intranet rendszere is. A megoldás kifejezetten egy célzott ERP rendszerhez készült, így képes kihasználni egy webáruház és egy vállalatirányítási rendszer kapcsolatából adódó minden lehetőséget. Az iReady a Dynamics NAV mellett képes XML adatformátumban – kisebb hatékonysággal ugyan –, de más gyártók ERP rendszereivel is adatcserét folytatni.

Juhász szerint az iReady maximálisan napi 3-4 ezer kereskedelmi hívás kezelésére képes, a Microsoft Navision nélküli (webportálra kialakított), teljes megoldás ára minimálisan 4 millió forint, egyedi megoldásokkal kiegészítve akár 10 millió forint is lehet, amire már érdemes pályázati forrást is igénybe venni. A Revolution idén 3-4, jövőre 5-6 hazai iReady értékesítést remél.
Az iReady webáruházat Európa számos országában, valamint Kanadában és az Egyesült Államokban is sok vállalat használja. A rendszer felhasználói közt megtalálhatók elektronikai alkatrész-áruházak, babaáruházak, de olyan nemzetközi cégek is, mint a BASF csoport, vagy az Astral Music csoport, amely több különböző tematikus zenei webáruházat üzemeltet.

A rendszer a sokéves tapasztalatnak köszönhetően nagyrészt előre konfigurált, ugyanakkor lehetőséget ad a speciális igények kielégítésére is. Az általános – és korántsem minimális – igényeket figyelembe véve a rendszer üzembe-állítási költsége és időszükséglete drasztikusan csökkenthető a piacon kapható más keretrendszerekkel szemben.

Pályázati lehetőségekről a tanácsadással foglalkozó Vanessia Kft. munkatársa szólt. A kkv-k számára a vállalatirányítási rendszerek mellett több más informatikai megoldás bevezetéséhez állnak még nyitva GVOP-s pályázatok, melyekből összesen mintegy 3 milliárd forint még nem került elbírálásra. A „Vállalaton belüli elektronikus üzleti rendszerek” keretében kiírt 2,5 milliárd forintból a mai napig 1,6 milliárd forint került kiosztásra. Az „Üzleti partnerek közötti e-kapcsolat fejlesztésére” meghirdetett 2,5 milliárd forintra pedig 196 beérkezett pályázatból 37 cég kapott eddig pozitív elbírálást, összesen 400 millió forint értékben. Bár a források adottak, a szakértők szerint a rendszerek bevezetéséhez szükséges támogatáshoz csak megfelelően elkészített pályázattal lehet hozzájutni. A tapasztalatok szerint a saját erőből készült pályázatok kevésbé eredményesek, ezzel szemben az adott szakterületen jártas tanácsadó cégek által készített anyagok esetén az elbírálás sikeressége 90% feletti is lehet. Így mindenképp érdemes megfontolni a jó referenciákkal rendelkező pályázati tanácsadóval való együttműködést. Ezt erősítette meg a Revolution Software is, amely pályázati tanácsadó partnerének – a Vanessia Vállalkozásfejlesztési és Pályázati Tanácsadó Kft.-nek – 2005-ben beadott pályázatainak mindegyike pozitív elbírálást kapott.

A következő évben várhatóan újabb források nyílnak majd meg az informatika terén pályázók számára. A Nemzeti Fejlesztési Terv II-ben foglalt – még kialakítás alatt álló – „Versenyképes Gazdaságért” operatív programban a 2007-2013 közötti költségvetési időszakra a támogatandó célok között már tételesen szerepelnek informatikai rendszerek, üzleti rendszerek, B2B megoldások. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai

Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.

2024. november 22. 10:15

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01