Citrix Megoldások Konferencia - negyedszer

Kovács Attila, 2006. október 17. 17:14
Október 17-én Budapesten negyedik alkalommal tartottak egész napos Citrix Solution Konferenciát. Ezúttal a Microsofttal és a HP-val közösen tartott rendezvényen a mintegy 170 résztvevő összesen 15 (öt plenáris-, tíz szekció-) előadást hallgatott meg.
A konferencia számos üzleti racionalizálási és technikai perspektívát kínált, emellett mélyre ható elemzéseket a termékekről, azok jellemzőiről illetve az on-demand hozzáférés alapjául szolgáló technológiákról. Többek között a következőkre adott választ: hogyan segít az on-demand hozzáférés a végponttól-végpontig hozzáférési platformon keresztül; a Citrix Access Platform megoldás hogyan biztosítja bármilyen méretű szervezet IT osztálya számára a láthatóságot, azaz hogy az informatikai környezeten keresztül az információáramlás minden dimenziója megfigyelhető, monitorozható, mérhető, auditálható, lejelenthető és archiválható legyen; egy biztonságos hozzáférést szállító platform gyakorlati előnyei; Citrix-vevők és -partnerek tapasztalatai implementációkról, a hozzáférési megoldás telepítéséről; mélyreható technikai információk az újdonságokról. A konferencián bemutatták, hogyan segítenek a Citrix technológiák az alkalmazás-szolgáltatás virtualizációjában és optimalizációjában, hogyan szállítják az alkalmazásokat bármelyik felhasználóhoz bárhová, és hogyan biztosítják a megfelelő hozzáférési megoldást a kis- és középvállalatok számára.

Ami a technikai újdonságokat illeti: szó volt a Citrix Presentation Server implementációkat, az SSL VPL megoldásokat, a webalkalmazás-optimalizációt és a biztonságot érintő legújabb technológiákról és legjobb gyakorlatokról; arról, hogyan nyújt a Citrix SmartAccess tetszőleges felhasználói környezethez szabott, szituáció-alapú hozzáférést "sense-and-respond" technológiával; továbbá arról, hogyan kell optimalizálni a webalkalmazások szállítását, akár a webalkalmazás-teljesítmény javítása, akár a szerverkihasználtság optimalizálása a cél.

Néhány, a konferencián elhangzott bejelentés

Az elérési infrastruktúra szállító Citrix tavaly több mint 900 millió dolláros árbevételt realizált, a 2006. évi terv 1100 millió dollár. 2007-ben piacra kerül a cég asztali számítógépeket kiszolgáló Citrix Application Streaming szoftver családja. A Citrix következő, Longhorn alkalmazás-szolgáltatás alapú projektje a Constellation.nevet viseli.

Távoli irodák biztonságos üzemeltetését nyújtva, a Microsoft ISA (Internet Security Access) szerver és a Citrix WANScaler nagy teljesítményű WAN-optimalizáló és hálózati alkalmazás.gyorsító megoldás a jövő év második felében együtt kerül piacra. A Citrix a Windows platform képességeit kiterjeszti, ezáltal kényelmesebbé, könnyebbé válik az alkalmazás-üzemeltetés. 

A HP vékony kliens technológiájával, illetve vékony kliens eszközeivel támogatja a Citrix installációkat (amelyeknek 46%-a állítólag HP szervereken történik). Három szinten kínál vékony gépeket a HP: belépő szinten a t5125, közép kategórián a t5520, legfelső szinten pedig a t5720, illetve a PCI-kártyával bővíthető t5725 vékony kliens áll rendelkezésre.

A konferencia idején kamarakiállítást tartottak, amelyen nyolc kiállító (Citrix, HP, Polygon, Wyse, Delta, Igel, Liscom, System Builders) vett részt.
Kulcsszavak: Citrix konferencia

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55