12 magyar vállalat a Europe's 500 listáján
A kis- és középvállalatok Európa gazdaságának motorjai: számuk a kontinensen mintegy 22 millió, és közel 120 millió embert foglalkoztatnak, továbbá ők állítják elő az európai GDP 57 százalékát. „A kkv-szektor a gazdaság növekedésének elsőszámú mozgatórugója Magyarországon is, ezért itt kell beruháznunk a növekedés, a gazdaság fellendítése, illetve a versenyképesség növelése érdekében. Üdvözöljük, hogy idén magyar vállalkozások is sikeresen pályáztak a Europe’s 500 kis- és középvállalati ranglistára. Eredményeik igazolják, hogy a szakképzett munkaerő, az innováció terén való megmérettetésben a magyar kkv-k is egyre inkább megállják a helyüket” – nyilatkozta Deme Csaba, a Microsoft Magyarország marketingigazgatója.
A másik fő támogató, a KPMG adótanácsadó partnere, László Csaba szerint a rangos listára való felkerülés komoly elismerés és lehetőség a kevésbé ismert, de jó eredményeket produkáló hazai vállalkozások számára, hiszen ismertté teszi őket a média és az esetleges új ügyfelek számára, ráadásul Európa-szerte elismert referenciát jelent számukra.
Lakatos Zsolt, a PHOTEL vezérigazgatója bízik a listázottság pozitív hozadékában, s elmondta, hogy a díj megerősíti törekvésüket, hogy a minőség fenntartása mellett cége továbbra is a legdinamikusabban fejlődő munkahelyteremtő hazai vállalatok között legyenek.
A listázott vállalatok idén az Európai Unió 22 országából, továbbá Izlandról, Norvégiából és Svájcból kerültek ki. Az EU új tagállamai Közép- és Kelet-Európában minden üzleti szektorban megelőzik a nyugati államokat mind a munkahelyteremtés bővülését, mind pedig bevételeik növekedését tekintve.
Az listára idén először nevező Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország, Magyarország, és a tavaly már szereplő Csehország vállalatainak munkaerő növekménye 21,1 százalékos volt, szemben a többi tagállam és az EFTA országok (Izland, Norvégia, Svájc) által elért 18,3 százalékkal. Az előző három év pénzügyi adatai szerint, a litván vállalatoknál 45,4 százalékkal, a szlovénoknál 27,3 százalékkal, a letteknél 25,2 százalékkal nőtt a foglalkoztatottság. Ezekkel az eredményekkel a nyugati gazdaságok közül csak Izland tudott versenyezni, ahol 72,3 százalékos volt a munkaerő bővülése a vizsgált három év alatt.
A listára felkerült cégek kétharmadát olyan középvállalatok alkotják, amelyek dolgozóinak létszáma 100 és 1000 fő között van. A lista elmúlt kilenc évben közzétett adatai alapján ezek a középvállalatok járulnak hozzá leginkább a forgalom és a munkahelyek számának növekedéséhez, évi mintegy 16 százalékkal. A listázott vállalatok 22 százalékának dolgozói létszáma meghaladja az 1000 főt, és mindössze 10 százalék esetében marad a foglalkoztatottak száma 100 fő alatt.
Az összesített eredmények erőteljes fellendülést mutatnak. A listán szereplő cégek dolgozóinak létszáma átlagosan 57,3 százalékkal nőtt az elmúlt három év alatt. A forgalom ennél is magasabb, 66,6 százalékos növekedést mutat. Ha a számokat éves mutatókra bontjuk, kiderül, hogy egy átlagos európai cég 16,3 százalékkal növelte alkalmazotti létszámát és 18,6 százalékkal a forgalmát.
Kapcsolódó cikkek
- Processzorok több ezer maggal
- Egy hónap alatt 5 millió új GSM-előfizető Indiában
- Az IT kiadások mind nagyobb részét költjük energiára és hűtésre
- 122 millió európai az interneten
- Informatikai összefogás Észak-Magyarországon
- Sun: Környezettudatos-e a hazai informatika?
- Növekvő net-populáció egész Európában
- A britek neteznek a legtöbbet
- IT-piac: A szolgáltatási szektor a legerősebb
- A fiatal nők neteznek a legtöbbet Nagy-Britanniában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.