Lemondott a Deutsche Telekom elnöke

MTI Sajtóadatbank, 2006. november 13. 09:40
Lemondott a Deutsche Telekom (DT) igazgatótanácsának elnöke vasárnap. Kai-Uwe Ricke hétfői hatállyal távozik az elnöki posztról - jelentette be a német távközlési vállalat vasárnap este hivatalos közleményben.
Kai-Uwe Ricke a Deutche Telekom felügyelő bizottsága elnökségének vasárnap tartott ülésén nyújtotta be lemondását. A felügyelő bizottság hétfőn teljes létszámban összeül, hogy döntést hozzon az új elnök személyéről. Sajtóértesülések és a felügyelő bizottság egyes tagjainak kiszivárogtatása szerint Rickét René Obermann, a konszern mobilszolgáltató vállalatának, a T-Mobile-nak az elnöke váltja fel.

A Der Spiegel internetes honlapján közölt információk szerint Klaus Zumwinkel, a felügyelő bizottság elnöke a két legnagyobb részvényessel, a német állammal (32 százalék) és a Blackstone amerikai befektetési alappal (4,5 százalék) folytatott egyeztetés alapján szombat délután ajánlotta fel a DT elnöki tisztségét Obermann-nak, aki elfogadta a felkérést.

A 43 éves Obermann - aki 2002 óta vezeti a T-Mobile-t, amelyet a Deutsche Telekom eladásainak és nyereségének hajtóerejévé tett - legkorábban a jövő héten veheti át a DT elnöki tisztségét.

A német sajtó már napok óta taglalja a Ricke lemondásáról és Obermann kinevezéséről szóló értesüléseket. Kai-Uwe Ricke, aki csütörtökön középszerű pénzügyi eredményekről számolt be, a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung szerint elvesztette a felügyelő bizottság elnökének bizalmát, "nem találta meg az adekvát válaszokat a telekommunikációban zajló mély technológiai változásokra".

A DT, amely Európa legnagyobb távközlési vállalata, az év eleje óta több mint másfél millió klienst veszített a vezetékes telefonszolgáltatás piacán Németországban. Éppen ezért erősen inog a szék a vezetékes szolgáltatással foglalkozó leányvállalat, a T-Com elnöke alatt is, Walter Raizner sorsáról már René Obermann hoz döntést.

A Financial Times Deutschland (FTD) német üzleti napilap hétfői számában megjelenő, előzetesen ismertetett vezércikk szerint a DT legnagyobb részvényesét képviselő német kormány lehetetlen feladattal bízta meg Rickét. Elvárta Rickétől, hogy növelje a DT részvényeinek árfolyamát, terjeszkedjen a nemzetközi piacokon és vészelje át a Németországban dúló kiélezett versenyt, de úgy, hogy közben ne bocsássa el a feleslegessé vált munkavállalók ezreit.

Az FTD szerint Ricke kétségtelenül elkövetett stratégiai hibákat, és túl sokat hezitált a verseny által támasztott kihívásokkal szemben, de összességében a kormány által támasztott lehetetlen feladatba bukott bele. Az újság úgy látja, hogy a politikusoknak meg kell érteniük a telekommunikációs piac liberalizálásának következményeit és ennek megfelelően kell cselekedniük. A német kormány akkor teszi a legjobbat, ha eladja a DT-ben lévő részvénycsomagját - írta a lap.

A Deutsche Telekom csütörtökön 1,945 milliárd eurós adózott eredményt jelentett a harmadik negyedévről, 20,4 százalékkal kevesebbet a tavalyi harmadik negyedévi 2,442 milliárdnál. A pénzforgalmi többlet (EBITDA) 4,741 milliárd euró, 11,9 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi 5,38 milliárdnál.

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

Gyorsítósávban az AutoWallis

Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.

2024. december 20. 10:06

Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett

A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.

2024. december 19. 11:42

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32